Zadanie lutowe Szkolny Wolontariat dla ZOO

Postrzeganie ogrodów zoologicznych wyłącznie jako miejsc rozrywki jest
już dziś mocno przestarzałe. Wizja współczesnego ogrodu zoologicznego
jest odzwierciedleniem jego rzeczywistej roli w działaniach
podejmowanych na rzecz ochrony dzikich gatunków zwierząt, propagowania
idei ochrony przyrody, prowadzenia badań naukowych i szerokiej edukacji
społeczeństwa w zakresie ochrony dzikich gatunków i ich roli w ekosystemach.
Dla ogromnej większości dzieci i młodzieży ogrody zoologiczne stanowią
miejsce pierwszego kontaktu z dzikimi zwierzętami, pierwszych wrażeń i
doznań, jakie nieodłącznie towarzyszą obserwacjom dzikich zwierząt. Nie
wolno więc nie doceniać olbrzymiej roli, jaką spełniają ogrody
zoologiczne w wychowywaniu kolejnych pokoleń w szacunku dla dzikiej
przyrody.
Współczesne ogrody zoologiczne to instytucje aktywnie uczestniczące w
działaniach na rzecz ocalenia gatunków zagrożonych wyginięciem. Niegdyś
menażerie, obecnie ogrody i parki zoologiczne, w XXI wieku stają się
centrami ochrony dzikiej przyrody. Edukacja ekologiczna pełni bardzo
ważną role w ochronie zagrożonych gatunków. Dlatego też nasza szkoła
przygotowała gazetkę informacyjną poświęconą pandzie rudej- jednemu z
gatunków zagrożonych wyginięciem, który żyje na terenie Poznańskiego ZOO.

Zadanie styczniowe Szkolny Wolontariat dla ZOO

Współczesne ogrody zoologiczne to instytucje aktywnie uczestniczące w działaniach na rzecz ocalenia gatunków zagrożonych wyginięciem. Niegdyś menażerie, obecnie ogrody i parki zoologiczne, w XXI wieku stają się centrami ochrony dzikiej przyrody. Edukacja ekologiczna pełni bardzo ważną role w ochronie zagrożonych gatunków. Dlatego też nasza szkoła przygotowała gazetkę informacyjną poświęconą pandzie rudej- jednemu z gatunków zagrożonych wyginięciem, który żyje na terenie Poznańskiego ZOO.

Zadanie grudniowe-szkolny wolontariat dla ZOO
Pluszowy Miś dla Fundacji Mam Marzenie

Przyszedł czas na wielkie DZIĘKUJEMY!!!
Darczyńcom, którzy swoim zaangażowaniem i bezinteresowną miłością do zwierząt przyczynili się do polepszenia warunków bytowych schroniskowych psów i kotów.
Jesteście cudownymi ludźmi o wielkich i dobrych serduszkach!
Czynienie dobra na rzecz Braci Mniejszych zmienia świat na lepszy, a o takim świecie marzy każdy z nas!!! Pamiętajmy więc o tym, że marzenia się spełniają…  🙂
Wszystkie zebrane dary zostały przekazane do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Gaju.
Dzień Pluszowego Misia -edycja 2017

Szanowni Państwo!

​​Bardzo miło jest mi poinformować, że nasza szkoła drugi już  raz przyłącza się do działań Fundacji Mam Marzenie i organizuje akcję zbierania nowych maskotek z okazji Dnia Pluszowego Misia!

Kiedy?

Sam Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada, jednak ze względów organizacyjnych oddział Poznań jako główny dzień wyznaczył 23 listopada. Jest to związane zarówno ze skoordynowaniem całego przedsięwzięcia, jak i z prawidłowym funkcjonowaniem placówek szpitalnych, do których będą dostarczać zabawki.

Zabawki będą przyjmowane w naszej szkole do dnia 20 listopada

Jak przekazać zabawki ?

Zabawki będą przyjmowane w naszej szkole do dnia 20 listopada. Wszyscy, którzy chcą się przyłączyć do akcji mogą pozostawić maskotki na portierni szkoły,  u swoich wychowawców lub u opiekuna Samorządu Uczniowskiego (Agnieszka Piszczek)

Jakie zabawki zbieramy?

Przede wszystkim – NOWE!

Pragniemy to bardzo mocno podkreślić, ponieważ zabawek używanych ze względu na bezpieczeństwo i stan zdrowia możemy wręczać małym chorym pacjentom. Z tego względu prosimy o zostawienie przyczepionych metek do pluszaków.

Zabawki, które można dostarczać, to oczywiście wszelkiego rodzaju NOWE maskotki i zabawki, a także artykuły szkolne i książki.

Zabawki będą przekazane małym pacjentom poznańskich szpitali.

​​Zapraszam Państwa bardzo serdecznie do dołączenia do wydarzenia na Facebooku https://www.facebook.com/events/1099416840194952

Październik 2017

Zbiórka darów dla Bezdomnych zwierząt w schronisku w Gaju (szczegóły na stronie szkoły oraz pod adresem  http://www.schroniskogaj.pl/

Wrzesień- Grudzień 2017

Październik 2017-marzec 2018

Szkolna Liga Wolontariacka w Poznańskim Ogrodzie Zoologicznym (szczegóły w zakładce Samorząd Uczniowski oraz na stronie )

Wrzesień – Październik 2017 r.

Zbiórka szczoteczek i past dla dzieci z Kamerunu

Zbiórka nakrętek dla Stefci