Rok szkolny 2022/2023

 

 

 

 

 

 

Rok szkolny 2021/2022

 

W drodze do certyfikatu „Szkoły Promującej Zdrowie”

Sieć szkół promujących zdrowie – prezentacja

 

 

W roku szkolnym 2017/18 nasza szkoła podjęła starania mające na celu pozyskanie Wojewódzkiego Certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie. Okres przygotowawczy trwał 4 lata. Szkoła Promująca Zdrowie to szkoła, która we współpracy z rodzicami uczniów i społecznością lokalną systematycznie i planowo tworzy środowisko społeczne i fizyczne sprzyjające zdrowiu i dobremu samopoczuciu społeczności szkolnej, wspiera rozwój kompetencji uczniów i pracowników w zakresie dbałości o zdrowie przez całe życie.

Przez cały ten okres wszyscy ciężko pracowaliśmy nad pozyskaniem certyfikatu – i praca przyniosła efekty. 😉 Poniżej relacja z wizyty studyjnej podsumowującej nasze starania o pozyskanie certyfikatu – oficjalne wręczenie dokumentu już w grudniu – trzymajcie kciuki 😊 !!!

Będziemy jedną z dziesięciu szkół w Poznaniu, którym to się udało!!!

 


 

Klasa 4a przygotowała piękny występ rozpoczynający wizytę studyjną

 


 

Escape Room promujący zdrowie psychiczne

Jedną z sal dydaktycznych zamieniłyśmy w edukacyjny Escape Room promujący porozumienie bez przemocy (NVC). Zadaniem uczniów było wyruszenie w kosmiczną podróż, podczas której – lądując na planetach żyrafy i szakala – mieli zdobyć potrzebne informacje, by nauczyć się właściwego języka komunikacji z innymi. Język żyrafy – język serca okazał się kluczem do wydostania się z pokoju zagadek. Na szczęście wszystkim grupom udało się zdobyć bilet powrotny na Ziemię. 

Projekt stworzony przez pedagog, psycholog i nauczyciela matematyki.  

 


 

Owocowo-warzywne ZOO klasy 2a

Na zakończenie projektu o walorach odżywczych warzyw i owoców – wykonaliśmy z nich różnorodne zwierzaki.

 


 

Kreatywny recykling w klasie 5b

 


 

Przytulne warzywa i owoce w klasie 1a

„Szkoła Promująca Zdrowie” w klasie 1a – przydzielaliśmy mieszkańców do Owocowego Raju i Warzywnej Krainy. Asystowaliśmy mamie Uli przy szyciu głównej bohaterki naszego dnia – marchewki. Ze smakiem zjedliśmy pyszne marchewkowe babeczki upieczone przez mamę Zosi. Na pamiątkę dzisiejszego dnia otrzymaliśmy od mamy Uli uszyte specjalnie dla nas marchewki. Swoją owocowo–warzywną wiedzę sprawdziliśmy podczas zabaw interaktywnych.

 


 

Wystawa prac promujących wiedzę z nauk ścisłych

 


 

Ćwiczenia fizyczne podstawą w dbaniu o zdrowie – klasa 7b

 


 

Piramida zdrowego żywienia zaprojektowana przez klasę 3b

 

Plan działań

 

Rok szkolny 2020/2021

Raport roczny z wyników działań szkoły-przedszkola

Plan działań

 

Rok szkolny 2019/2020