STARSZAK-MALUCHOWI 2018/2019
Jednym z celów, jaki wszyscy chcielibyśmy osiągnąć, jest stworzenie w naszej szkole prawdziwie rodzinnej atmosfery, opartej na podmiotowym traktowaniu każdego ucznia czy to młodszego czy też starszego. Na stworzeniu, a właściwie na podtrzymywaniu przyjaznych warunków i szacunku wobec siebie nawzajem pomaga projekt, który od kilku lat funkcjonuje w naszej szkole. Polega on na tym, że uczniowie starszych klas roztaczają swoją opiekę nad swoimi młodszymi kolegami i koleżankami na przykład poprzez wspólne odrabianie lekcji, pomoc przy pracach plastycznych czy też wspólnej grze i zabawie. Pomagają w pójściu do klasy, znalezieniu zagubionego przedmiotu, pomocy w pakowaniu plecaka po odrobieniu lekcji na świetlicy. Młodzież doskonale wciela się w rolę nauczyciela oraz przyjaciela, który cierpliwie wytłumaczy, sprawdzi poprawność wykonanego zadania lub utrwali wiadomości przed sprawdzianem. Uśmiech na twarzach dzieci oraz wyczekiwanie na kolejne spotkanie ze Starszakiem jest dla nas wszystkich bardzo motywujący!
W ramach projektu Starszak-Maluchowi Jagoda z klasy IVb grała w gry planszowe z dziećmi z klas młodszych.
Alicja z klasy VII czytała dzieciom z klasy Ia i prowadziła zajęcia plastyczne.
Kasia z klasy III czytała dzieciom z Przedszkola Calineczka, o niesamowitych przygodach skarpetek.
Moran z klasy VIb podczas gier i zabaw z dziećmi ze świetlicy.
Szkolni wolontariusze dołączyli do programu „Starszak maluchowi”. Przez cały marzec prowadzą zajęcia plastyczne – zwiastuny wiosny z kółek origami – w klasach 1-3.
W ramach projektu Starszak-Maluchowi Kasia z klasy 3 czyta dzieciom z młodszych klas.
W ramach projektu „Starszak-Maluchowi” Jędrek z klasy 5a uczy dzieci gry w szachy, rozwiązuje z nimi łamigłówki i zadania oraz gra w gry planszowe.