Sprawozdanie z realizacji projektu fundacji Uniwersytet Dzieci „Muzyka. Do czego inspirują nas dźwięki?”

 

W roku szkolnym 2021/2022 klasa 1 „b” rozpoczęła realizację projektu „Muzyka. Do czego inspirują nas dźwięki?” w ramach fundacji Uniwersytet Dzieci. Projekt zabrał uczniów w świat dźwięków. Uczniowie poznali sposoby na przygotowanie się do śpiewania, stworzyli własne instrumenty muzyczne, na których wspólnie grali. Dowiedzieli się, czym są instrumenty strunowe. Rozwijając swoją kreatywność zagrali klasowy koncert, bez używania instrumentów, a także zgłębili wpływ muzyki na spokój.

Uczniowie zrealizowali dwa bloki tematyczne według scenariuszy kompetencyjnych tzw. lekcje na rozgrzewkę:

  • Dlaczego strach jest nam potrzebny?
  • Jak gimnastykować wyobraźnie?

 

Klasa zrealizowała również sześć lekcji tematycznych, związanych z tematem projektu oraz podstawą programową:

  • Jak przygotować się do śpiewania?
  • Które instrumenty mają struny?
  • Jak wytańczyć muzykę?
  • Przy jakich okazjach śpiewamy?
  • Jak stworzyć muzykę bez instrumentów?
  • Czy muzyka może mnie uspokoić?

 

Kamila Kowbel