1. Informacje ogólne o co chodzi w projekcie.

Projekt ESA

2. Materiały z Urzędu Miasta

informacje

edukacja dzieci

Zachęcamy wszystkich państwa do przyłączenia się  do „rodzinnego zadania domowego” – ostatniego elementu edukacji antysmogowej w tym sezonie grzewczym.

Quiz jest całkowicie anonimowy, a wypełnienie jego zajmie 20 -25 minut, należy go rozwiązać do dnia 31 marca.

bit.ly/esaquiz

Z góry dziękujemy za zaangażowanie w nasze działania profilaktyczne.

Krótki wykład o SMOGU – zadbajmy o naszą przyszłośćW dniu dzisiejszym (20/03/2019) uczniowie klas siódmej i ósmych mieli możliwość uczestniczenia w niezwykle ciekawym wykładzie dr hab. inż. Grzegorza Szymańskiego- pracownika naukowego Politechniki Poznańskiej, który zdecydował się wesprzeć naszą kampanię antysmogową w ramach projektu Edukacyjna Sieć Antysmogowa realizowanego w Szkole Podstawowej nr 59 im. gen. J. H. Dąbrowskiego w Poznaniu.

Dzięki prezentacji przygotowanej przez Pana dr Szymańskiego nasi uczniowie mogli dowiedzieć się o źródłach smogu wokół nas, bardzo wielu negatywnych aspektach oddziaływania smogu na nasz organizm tj.: upośledzenie funkcji obronnych dróg oddechowych – co stwarza otwartą drogę dla różnych infekcji; znaczące pogardzenie wymiany gazowej w płucach, co powoduje zwiększenie obciążenia serca, a tym samym pogarszają się funkcje organizmu zależne od wydolności układu krążenia; zagrożenie układu odpornościowego.

Najważniejszym wnioskiem płynącym z naszego dzisiejszego spotkania jest stwierdzenie, że smog jest wrogiem nas wszystkich, ale szczególnie osób starszych i dzieci (zwłaszcza chorych), ponieważ dla nich margines bezpieczeństwa zdrowotnego jest znacznie obniżony. Traktując więc smog jako naszego wroga spróbujmy go pokonać. Każdy z nas może nieć wpływ na to, co dzieje się wokół niego i każdy z nas może pomóc naszej planecie!

Bardzo dziękujemy dr hab. inż. Grzegorzowi Szymańskiemu za poświęcony czas i wsparcie naszych działań edukacyjnych dla dobra nas wszystkich!

Zachęcamy także od obejrzenia filmu na stronie :

www.youtube.com/watch?v=81Gh8XjVfZ0

Klasa Vc uczestniczyła w zajęciach dotyczących SMOGU w ramach projektu Edukacyjna Sieć Antysmogowa.Zdobytą w czasie zajęć wiedzę testowaliśmy w interaktywnym quizie KAHOOT.
Lekcja wychowawcza na temat SMOGU w klasie 6b.