Klasa 6b

Wychowawca: mgr Anna Pakura
Samorząd klasowy:
przewodniczący: Dominika Sołtysiak
z-ca przewodniczącego:
skarbnik: Kacper Rybarczyk

Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej
Praca z lekturą „Hobbit”.

Na zakończenie pracy z lekturą „Hobbit” uczniowie wykonali stroje dla postaci z książki, przeznaczone na różne okazje – np. dla hobbita na bal, dla elfa na wycieczkę czy dla krasnoluda na wyprawę wojenną. Ubrania wykonano z szarego papieru, tylko przy użyciu nożyczek i zszywaczy.

Sprawdzian szóstoklasisty.

5.04.2016r. szóstoklasiści napisali swój pierwszy poważny sprawdzian. Punktualnie o 900 rozpoczęła się część I – język polski i matematyka. Przed częścią II z języka angielskiego był czas na wspólne śniadanie i nabranie sił.

Warsztaty wielkanocne.

W czasie warsztatów wielkanocnych uczniowie wykonali filcowe, kolorowe kwiaty – wiosenne broszki i ozdoby na opaski. Na kiermaszu wielkanocnym zbierali pieniądze na dofinansowanie wycieczek szkolnych.

 Drzwi otwarte.

Przyszli uczniowie SP 59 i ich rodzice mieli okazję poznać naszą szkołę i nauczycieli w czasie „drzwi otwartych”. Dla dzieci przygotowano atrakcyjne zajęcia.

Lednica

W ramach rekolekcji klasy IV – VI odwiedziły Lednicę – szczególne miejsce, słynne z organizowanych tam Dni Młodzieży oraz wyjątkowo związane z Chrztem Polski. Klasom towarzyszył ksiądz proboszcz Janusz Molewski.

„Apetyczna” lekcja w klasie 6b: „Przepis kulinarny w teorii i praktyce”.
Klasa 6b wzięła udział w edukacyjnej akcji PLUSK, organizowanej przez firmę Aquanet. Uczniowie zwiedzili miejsce ujęcia wody i oczyszczalnię ścieków. Dowiedzieli się, jak wygląda proces uzdatniania wody.
Święto Niepodległości i Mikołajki
Wspomnienia z klasy piątej:

Mistrzowie zachowania 2013/2014