Dzień Ziemi był doskonałą okazją, aby po raz kolejny zorganizować akcję wspólnego sprzątania naszej planety. Dziękujemy wolontariuszom za udział w akcji i za uzbieranie kilku ciężkich worków ze śmieciami! 
 
 

Dnia 08.03 z inicjatywy klasy 6a uczniowie z Szkolnego Centrum Wolontariatu oraz czworo uczniów z klasy szóstej, wzięło udział w akcji organizowanej w trakcie Targów Edukacyjnych przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Naszym celem było przejechanie jak najwięcej  kilometrów na rowerku stacjonarnym. Udało się przejechać łącznie 75,76 km !!! Każdy przejechany kilometr pomagał w organizacji rehabilitacji dla potrzebującego wsparcia finansowego Mikołaja. Dodatkowo nasi najstarsi wolontariusze mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych.
Wolontariuszom i klasie 6a dziękujemy za zaangażowanie.

 Warsztaty i Koncert

Dnia 23.01.2024 uczniowie należący do SCW wzięli udział w warsztatach plastycznych na terenie Hospicjum w Poznaniu, a później w sobotę 27 stycznia pomagali podczas Koncertu dla Przyjaciół i Dobrodziejów Hospicjum Palium, gdzie dzięki dużemu zaangażowaniu naszych wolontariuszy udał się zebrać niemałą kwotę pieniędzy, która zostanie   przeznaczona na dalszą część remontu pokoi Pacjentów.Wolontariusze z 7b w rodzinnym domu pomocy
 
Grudzień to miesiąc, w którym szczególnie często myślimy o innych. W tej ciepłej przedświątecznej atmosferze wolontariusze z kl.7b postanowili przygotować kartki z życzeniami oraz upominki dla seniorów z pobliskiego domu opieki. Podczas wizyty u seniorów przedstawili także jasełka i wspólnie z nimi zaśpiewali najpiękniejsze kolędy. Atmosfera była niezwykle miła i życzliwa, nie obyło się bez wspomnień, a nawet wzruszeń…
 

Wolontariat na Betlejem Poznańskim

16 grudnia wolontariusze byli obecni na Betlejem Poznańskim, podczas którego prowadzono zbiórkę dla Hospicjum Palium. Każdy kto wsparł akcję mógł otrzymać w podziękowaniu smaczne pierniczki zapakowane wcześniej przez naszych wolontariuszy.


Uczniowie klas 1-3 na lekcjach etyki w praktyce poznawali pojęcie WOLONTARIAT przygotowane kartki zostały wysłane do domu pomocy społecznej w Gnieźnie. 

 


W Mikołajkowym tygodniu wolontariusze mieli ręce pełne roboty. Najpierw zajęli się przygotowaniem świątecznych kartek dla pacjentów hospicjum domowego, a następnie pakowali dary zebrane wśród społeczności szkolnej.

7 grudnia dary zostały przekazane Hospicjum.

Dziękujemy uczniom klas 1-8, których piękne kartki bożonarodzeniowe z pewnością wywołają uśmiech na twarzy obdarowanych.

Bardzo dziękujemy też wszystkim za wsparcie świątecznej zbiórki darów!

 


 Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza 


Podziękowania od fundacji Mam Marzenie


„Kilometry dla Hospicjum”

25 listopada w mroźne sobotnie przedpołudnie 6 wolontariuszy z klasy 8a wybrało się do Decathlonu, aby wesprzeć akcję charytatywną organizowaną przez Hospicjum Palium. Nasi wolontariusze kwestowali na rzecz remontu oddziału hospicjum, rozdając przy tym przepiękne motyle- symbol poznańskiego hospicjum. Podczas akcji odbył się też kiermasz rękodzieła, chętnych nie brakowało. Jeśli ktoś chciał wesprzeć placówkę w innej formie, mógł zrobić to poprzez bieg lub marsz na bieżni stacjonarnej, a każdy przebiegnięty przez niego kilometr oznaczał 5zł przeznaczone przez Decathlon dla hospicjum. W ten sposób udało się przebiec 580km, a hospicjum otrzyma za to 2900zł. Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w akcję!


SCW zachęca całą społeczność szkolną do udziału w zbiórce nowych zabawek, maskotek, gier, puzzli i artykułów szkolnych w ramach obchodów Dnia Pluszowego Misia. Zebrane zabawki zostaną przekazane dziecięcym pacjentom w wieku od 1 do 18 roku życia.
Zabawki będą zbierały opiekunki SCW w terminie od 30 X do 17 XI.
Zachęcamy do włączenia się w akcję!
Daria Nowicka
Magdalena Banasik


SPRZĄTANIE ŚWIATA

15 września 2023 nasza szkoła włączyła się do 30.Akcji Sprzątania Świata.

Wolontariusze posprzątali teren wokół boiska szkolnego, a następnie wybrali się w okolice fortu.

Okazało się, że do pobliskiego lasu wyrzucano naczynia kuchenne, mnóstwo butelek, słoików, starych ubrań, a nawet dywan. Uczniowie zebrali wszystkie śmieci, które zapełniły aż 7 dużych worków.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za zaangażowanie w akcję!