W Mikołajkowym tygodniu wolontariusze mieli ręce pełne roboty. Najpierw zajęli się przygotowaniem świątecznych kartek dla pacjentów hospicjum domowego, a następnie pakowali dary zebrane wśród społeczności szkolnej.

7 grudnia dary zostały przekazane Hospicjum.

Dziękujemy uczniom klas 1-8, których piękne kartki bożonarodzeniowe z pewnością wywołają uśmiech na twarzy obdarowanych.

Bardzo dziękujemy też wszystkim za wsparcie świątecznej zbiórki darów!

 


 Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza 


Podziękowania od fundacji Mam Marzenie


„Kilometry dla Hospicjum”

25 listopada w mroźne sobotnie przedpołudnie 6 wolontariuszy z klasy 8a wybrało się do Decathlonu, aby wesprzeć akcję charytatywną organizowaną przez Hospicjum Palium. Nasi wolontariusze kwestowali na rzecz remontu oddziału hospicjum, rozdając przy tym przepiękne motyle- symbol poznańskiego hospicjum. Podczas akcji odbył się też kiermasz rękodzieła, chętnych nie brakowało. Jeśli ktoś chciał wesprzeć placówkę w innej formie, mógł zrobić to poprzez bieg lub marsz na bieżni stacjonarnej, a każdy przebiegnięty przez niego kilometr oznaczał 5zł przeznaczone przez Decathlon dla hospicjum. W ten sposób udało się przebiec 580km, a hospicjum otrzyma za to 2900zł. Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w akcję!


SCW zachęca całą społeczność szkolną do udziału w zbiórce nowych zabawek, maskotek, gier, puzzli i artykułów szkolnych w ramach obchodów Dnia Pluszowego Misia. Zebrane zabawki zostaną przekazane dziecięcym pacjentom w wieku od 1 do 18 roku życia.
Zabawki będą zbierały opiekunki SCW w terminie od 30 X do 17 XI.
Zachęcamy do włączenia się w akcję!
Daria Nowicka
Magdalena Banasik


SPRZĄTANIE ŚWIATA

15 września 2023 nasza szkoła włączyła się do 30.Akcji Sprzątania Świata.

Wolontariusze posprzątali teren wokół boiska szkolnego, a następnie wybrali się w okolice fortu.

Okazało się, że do pobliskiego lasu wyrzucano naczynia kuchenne, mnóstwo butelek, słoików, starych ubrań, a nawet dywan. Uczniowie zebrali wszystkie śmieci, które zapełniły aż 7 dużych worków.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za zaangażowanie w akcję!