Wychowawca: mgr Anna Pakura

Samorząd klasowy:
Przewodniczący: Marianna Braszka
Zastępca: Ignacy Zamelski
Skarbnik: Joanna Szaroleta

Klasa 6a w ramach pracy z lekturą wyruszyła na spacer po Jeżycach śladami bohaterów „Noelki” Małgorzaty Musierowicz. Już wiemy, gdzie mieszkała Elka Stryba, jak wygląda najsłynniejsza kamienica przy ul. Roosevelta – dom Borejków i jaką trasę przemierzali główni bohaterowie w wigilijny wieczór. Kolejnym etapem pracy będzie stworzenie prezentacji multimedialnej, a ponieważ warto łączyć różne dziedziny wiedzy – prezentacje będą dwujęzyczne.
Klasa 6a wzięła udział w akcji „Ul jest cool”, organizowanej przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Poznaniu, Stary Browar oraz Miody Suszka.

Ul

Safari ZOO – wycieczka do Borysewa
Wigilia

Jak co roku spotkaliśmy się przy wigilijnym stole. Podzieliliśmy się opłatkiem, złożyliśmy życzenia. Przy wtórze kolęd był tez czas na świąteczne smakołyki i upominki.

Wcześniej wzięliśmy udział w jasełkach. Większość uczniów naszej klasy wystąpiła w tym pięknym przedstawieniu.

Warsztaty
Przygotowując się do kiermaszu świątecznego intensywnie pracowaliśmy na warsztatach. Z pomocą członków rodzin przygotowaliśmy m. in. torby ekologiczne, słoiczki pełne pachnących pierników, skrzaty duże i małe, filcowe renifery z bardzo słodkimi rogami, koronkowe łapacze snów i inne wyjątkowe przedmioty.
Z okazji Święta Niepodległości razem z paniami Anną Martynek, Magdaleną Banasik i Elżbieta Domagałą przygotowaliśmy koncert pieśni patriotycznych dla naszej szkoły oraz społeczności lokalnej.

Na zajęciach przygotowaliśmy kolejne lapbooki – tym razem o naszej ojczyźnie.

Klasa 6a wzięła udział w pierwszym spotkaniu z cyklu „Z kwiatami za pan brat”, organizowanym przez Wielkopolską Gildię Rolno-Ogrodniczą SA.
Przy okazji pracy z lekturą „Hobbit” zaczęliśmy nasza przygodę z lapbookiem, czyli tzw. „książką na kolanach”. To forma projektu, który ograniczać może tylko nasza wyobraźnia. Niektórzy nazywają lapbooki „wielką ściągą” – można w nich zamieścić wszystko, co zechcemy na dany temat. Sami zaprojektowaliśmy nasze lapbooki, przygotowaliśmy materiały, wybraliśmy informacje. Dzięki nim przy dobrej zabawie utrwalaliśmy wiedzę o lekturze i mieliśmy okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy.

W październiku na lekcji wychowawczej sprawdzaliśmy, jak dobrze znamy zasady obowiązujące w szkole. Okazało się, że znamy je bardzo dobrze!
Filmowe świętowanie Dnia Chłopaka.
Sprzątanie świata
Międzynarodowy Dzień Kropki