Drugiego czerwca odbył się międzyklasowy konkurs „Mistrz Kaligrafii”
I miejsce – Amelia Jurga – klasa 1a
II miejsce – Tytus Kaczmarek – Ib
IIImiejsce – Dominika Błotna – Ia
Wyróżnione:
Emilia Skulimowska – Ib
Maja Bartkowiak – Ib
Marianna Ratajczak – Ia

Dzień Składanki i Łamigłówki oraz Dzień Składania Puzzli

Konkurs „Ozdoba Bożonarodzeniowa”

Dzień Dziecka – dzień inicjatyw uczniowskich

Dzień Liczby Pi

Z okazji Międzynarodowego Dnia Liczby Pi uczniowie klas 4 – 8 podjęli różnorodne wyzwania m.in. układali puzzle, rozwiązywali quiz w postaci Milionerów,  Escape room, gry geometryczne oraz wzięli udział w konkursie plastycznym na Pi – PLAKAT.

W konkursie plastycznym wyróżnienie otrzymali uczniowie:

Klasy 4-6:

Emilia Kaczmarek – klasa 4b
Antoni Rybarczyk – klasa 6c
Anna Zaremba – klasa 6c

Klasy 7-8
Anna Florczak – klasa 8b
Maja Staniszewska – klasa 7a
Anastazja Kołodziejczak – klasa 7a

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy aktywnie uczestniczyli w zadaniach.

ANTONIO GAUDI – kataloński architekt słynący z wyjątkowych projektów! Uczniowie klas siódmych zainspirowani piękną budowlą tego artysty, stosując bogatą kolorystykę, zaprojektowali domy, podobne do tych, które znajdują się w Barcelonie.     

 

Projekt „Razem na święta” – klasa 8b

Dnia 25 listopada z okazji Dnia Pluszowego Misia uczniowie klasy IA na zajęciach online zaprezentowali swoje pluszowe misie. Opisali ich wygląd oraz opowiedzieli o więzi, która łączy ich z maskotkami. Wykonali też kolorowe i ciekawe prace plastyczne z niedźwiadkiem w roli głównej. Po zajęciach przesłali zdjęcia ze swoimi ulubionymi pluszakami.

 

Dzień Praw Dziecka

 

Obchody Święta Niepodległości

10 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego ustanowiony w 1992 roku przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego.

To bardzo ważny dzień, szczególnie w obecnym czasie. Sytuacja epidemiczna wpływa na nasze funkcjonowanie uruchamiając wiele mechanizmów, które bezpośrednio oddziałują na nasze zdrowie psychiczne.

Od wielu miesięcy musimy zmagać się z izolacją, ograniczonym kontaktem z bliskimi, musimy przestrzegać (czasem trudnych do zniesienia) zaleceń i wytycznych. To wszystko powoduje narastający brak poczucia bezpieczeństwa, nasilenie lęku.

Hasłem tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego jest „Zdrowie psychiczne dla wszystkich. Większa inwestycja – większy dostęp”.

Zachęcam wszystkich – rodziców, dziadków, dzieci, nauczycieli, pracowników naszej szkoły – do dbania o siebie i swoje zdrowie psychiczne, ponieważ jest tak samo ważne, jak zdrowie naszego ciała.

Z tej okazji w szkole zadbaliśmy o zwiększenie świadomości uczniów na temat dbania o swoje zdrowie psychiczne. Na drzwiach sal szkolnych pojawiły się listy do uczniów i nauczycieli, które   przypominają, co w życiu jest ważne. Pojawiła się również gazetka psychoedukacyjna, która podpowiada, jak najskuteczniej zadbać o swój dobrostan.

Dbajmy o siebie, rozmawiajmy, pytajmy jak się czujemy, nie pozostawajmy obojętni.

Dzień Anioła

W październiku tradycyjnie w naszej szkole świętowaliśmy „Dzień Anioła”. Uczniowie wykonali piękne prace plastyczne i uczestniczyli w konkursie – wyszukując Anioły ukryte na korytarzach. Tego dnia na zajęciach uczniowie poznali elementy angeologii, a hasłem przewodnim było: „Ja mogę być Aniołem dla innych”. W anielski nastrój wprowadzały nas również białe elementy naszych strojów.

PAKA DLA ZWIERZAKA

Jak co roku o tej porze nasza szkoła stara się wspierać braci naszych mniejszych. Czas pandemii nie oszczędził także zwierząt- trudności  dotykają coraz większej liczby stowarzyszeń pomagających zwierzakom.

Ze względu na ograniczenia związanie z trwającą pandemią w tym roku proponujemy alternatywną formę pomocy. Ogłaszamy akcję „PAKA DLA ZWIERZAKA”. Być może interesuje Was pomoc rzeczowa dla zwierzaków i chcielibyście samodzielnie wybrać prezent dla nich. Każda chętna klasa będzie mogła przygotować paczkę dla wybranego czworonoga- nawet nie jednego .

Gdzie można  zobaczyć wybranka ? Zapraszamy na stronę https://animal-security.pl/adopcje/- w tym roku prezenty zostaną przekazane do poznańskiej Fundacji Animal Security.

Zasady zbiórki- wszystkie prezenty należy składać w swojej klasie w wyznaczonym do tego miejscu, tak by jak najbardziej ograniczyć konieczność kontaktu między uczniami  z różnych klas.

Co zbieramy? Karma, posłania, szelki, ubranka zimowe, witaminy i suplementy, szampony, smakołyki do nagradzania i zabawki, smycze, obroże, środki przeciw pchłom i kleszczom (spray, obroża, inne specyfiki) Zbiórka rusza od poniedziałku 12 października i będzie trwać do 31 października.

Wiesz, jak wiele możesz zrobić? To nie są wielkie czyny. To dobre uczynki, dzięki którym nasi mali przyjaciele będą mogli przetrwać zimno i głód obecnej pory roku. Wymaga to od Ciebie tylko  dobrych chęci i mobilizacji. I otworzenia się na fakt, że prócz Twoich domowych pieszczochów, które zimą wygrzewają się na domowej kanapie, jest mnóstwo mniej uprzywilejowanych zwierzaków, które na co dzień walczą o swoją porcję jedzenia i swój kąt.

Wszyscy znają powiedzenie mówiące, że śmiech to zdrowie. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, że to nie tylko metafora, bo szczery śmiech rzeczywiście ma wiele zalet dla naszego zdrowia. Istnieje nawet specjalna dziedzina badań nad śmiechem i jego wpływem na organizm człowieka, zwana gelontologią. Coraz częściej można się również spotkać z pojęciem „terapia śmiechem” (geloterapia), która swoje funkcjonuje na założeniu, że śmiech pomaga zwalczyć stres, frustracje czy napięcia emocjonalne.

Śmiech stymuluje wydzielanie się endorfin, czyli hormonów szczęścia. Warto więc spróbować „oszukać” nasz mózg i zmusić się do śmiechu .

Ponieważ przyszło nam funkcjonować w trudnych czasach pandemii uśmiechy na naszych twarzach przysłaniają na co dzień maseczki. Dlatego też Samorząd Uczniowski serdecznie zaprasza wszystkich uczniów i nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych do niestandardowych obchodów Dnia Uśmiechu – zasłonimy twarze -odsłońmy radość w postaci kolorowych, wesołych, pełnych radości strojów w dniu 2 października. Dzień Uśmiechu to świetna okazja, by postawić na żarty, humor, luz. Tego dnia wszelkie przejawy radości dozwolone!

Dnia 07.10.2020 r. dla klas 0-III, odbyły się zajęcia ze Strażą Miejską, dotyczące bezpieczeństwa na drodze. 
 

Mimo trudnego czasu pandemii nasze dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego nie zapomniały o swoich kolegach- przestrzegając wszelkich zasad profilaktyki oczywiście 🤗👍🙃 Najlepsze życzenia chłopaki!