mgr Dorota Skrzypczak

22 maja odbył się Dzień Postaci z Bajek. Kilkoro z nas przebrało się za bajkowe postacie. Wzięliśmy też udział w konkursie „Czy znam bajki?” Był to bardzo udany i „bajkowy” dzień.
3 kwietnia nasza klasa spotkała się ze znanym pisarzem-podróżnikiem p. Łukaszem Wierzbickim. Jego ciekawe i barwne opowieści bardzo nas zaciekawiły. Szczególnie dużo czasu poświęcił na przedstawienie swojej ostatniej książki, „Ocean to pikuś”, której bohaterem jest p. Aleksander Doba. Ale to było ciekawe!
W klasie 2b na j. angielskim w ramach podsumowania działu dzieci wykonały świetny projekt pt.: ,,Trendy Clothes” wykorzystując przyniesione przez siebie kawałki materiałów.
W tym samym dniu uczestniczyliśmy również w baliku karnawałowym. Wielu z nas przeistoczyło się np. w policjantów, księżniczki czy też piratów. Wybraliśmy klasowego króla i królową tańca, którymi zostali Klaudia i Kuba. Zabawa była świetna!

14 lutego wybraliśmy się na przedstawienie „Dzika Afryka”. Razem z głównym bohaterem Kazikiem, uczestniczyliśmy w podróży po Afryce. Dowiedzieliśmy się również wielu ciekawych rzeczy, np. jakie zwierzęta możemy spotkać na tym kontynencie.

Gościem naszej klasy była autorka książki „Cztery żywioły i dwa koziołki”, p. Agnieszka Idziak. W bardzo ciekawy sposób opowiedziała nam o różnych miejscach w naszym mieście, budowaliśmy także gród z klocków. Cztery żywioły i dwa koziołki
W ramach programu „Mali Poznaniacy”uczestniczyliśmy w wycieczce Poznań, gród na wyspie. Zwiedziliśmy Ostrów Tumski i Katedrę oraz dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy o historii naszego miasta.
27 września byliśmy na wycieczce w Ogrodzie Dendrologicznym. Odszukiwaliśmy różne gatunki drzew, ich owoce oraz zwiedziliśmy pasiekę. Wycieczka była udana i wzbogaciła naszą wiedzę o drzewach.