SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROGRAMU

Przyroda z klasą. Czy wiesz, jak żyje jeż?

REALIZOWANEGO W KLASIE IIIA W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

 


Klasa IIIa we wrześniu rozpoczęła realizacje projektu „Przyroda z klasą. Czy wiesz jak żyje jeż?”  w ramach fundacji Uniwersytet Dzieci. Projekt zabrał uczniów w fascynującą podróż po świecie przyrody, uczył dostrzegania jej różnorodności oraz sposobów dbania o otaczający świat. Dzieci w czasie realizacji poszczególnych lekcji, oglądały serię filmów ze specjalistami, którzy przybliżali im omawiane zagadnienia. Prowadzili proste obserwacje przyrodnicze, wykonywali doświadczenia i samodzielnie wyciągali wnioski.

 

 Uczniowie zrealizowali następujące 2 bloki tematyczne wg scenariuszy kompetencyjnych

 

Lekcje na rozgrzewkę – 2 scenariusze, integrujące klasę i oswajające uczniów z ich emocjami.

  • Dlaczego smutek jest nam potrzebny?
  • Jak się uczyć koncentracji uwagi ?

 

Lekcje tematyczne – 6 wybranych scenariuszy, związanych z tematem projektu, oraz podstawą programową.

  • Co to znaczy, ze rośliny żyją?
  • Czy ptaki mają zęby?
  • Czy samochody przeszkadzają zwierzętom?
  • Gdzie mieszka jeż?
  • Jak chronić wodę przed zanieczyszczeniami?
  • Jak oczyścić brudną wodę?