Dzień Głośnego Czytania w bibliotece

W piątek, 29 września, odbyła się spontaniczna akcja głośnego czytania przez bibliotekarza, fragmentu książki pt. „Świat pełen nadziei: poradnik dla dzieci o empatii, dobroci i zmienianiu świata na lepsze” autorstwa Onjali Q. Rauf.

 

 

Cykl wystaw najnowszych książek

Nasza biblioteka wzbogaciła się o ponad 400 nowych, pięknych, kolorowych, pachnących książek, komiksów i mang. Zostały one zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. 

Rozpoczynamy cykl wystaw książek pt. „Nasze nowości”. Na nowym regale wystawowym, co kilka dni, będą pojawiać się nowe książki, które można obejrzeć, ale przede wszystkim wypożyczyć. 

Koniecznie przyjdźcie do biblioteki!

 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Rok szkolny 2023/2024

Nasza szkoła, już po raz drugi, przystąpiła do realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, tym razem na lata 2021-2025.

Działania rozpoczęły się już w maju 2023 r. (m.in. wszyscy mogli wziąć udział w ankiecie). Wśród zakupionych ponad 400 książek, są te, które zaproponowaliście w ankiecie, a wkrótce znajdą się one na półkach. Książki, to nie jedyny zakup w programie. Niektórzy pewnie już zauważyli nowy regał, na którym są prezentowane książki. Na poszukujących ciszy, spokoju i wygodnego miejsca do poczytania na przerwie, czekają poduszki.

Nawiązaliśmy także współpracę z różnymi bibliotekami (Publiczną Biblioteką Pedagogiczną, Biblioteką Raczyńskich i Biblioteką Uniwersytecką) i innymi instytucjami. Zaplanowano rozmaite akcje czytelnicze, spotkania, warsztaty, konkursy, wystawki książek, projekty. 

Czeka nas kilka miesięcy atrakcji związanych z czytelnictwem. Na pewno każdy wybierze coś dla siebie. Śledźcie plakaty, ogłoszenia i wiadomości na Librusie, na szkolnym profilu facebookowym, na stronie szkoły i w bibliotece.