Wychowawca: mgr Agnieszka Piszczek

Samorząd klasowy:
Przewodniczący: Pola Buszewicz
Zastępca: Gabriel Skoczylas
Skarbnik: Amelia Otlewska, Agnieszka Tomaszewska

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Oliwier Rogasz

Jeden z najważniejszych i najprzyjemniejszych dnia w roku – Dzień Kobiet! Tego dnia w naszej klasie nie zabrakło nie tylko kwiatów i życzeń ale również dobrej zabawy!

Psycholog Marta Wygocka poprowadziła warsztaty w klasie 8A w ramach Szkolnego Centrum Mediacji. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję dowiedzieć się czym jest ekstrawersja oraz introwersja a także jak nazywamy kogoś, kto przejawia zarówno cechy introwertyka jak i ekstrawertyka. Na koniec spotkania dokonana została wstępna diagnoza ekstrawersji oraz introwersji każdego ucznia – wiedzę tę uczniowie mogą wykorzystać w każdym momencie swojego życia.
Pomysł na swój rozwój i doskonałą zabawę- tego szukali uczniowie klasy 8a na tegorocznych Targach Edukacyjnych na terenie MTP w dniu 1 marca 2019 roku.

Blisko 250 szkół i uczelni, możliwość sprawdzenia się w ciekawych warsztatach, wysłuchania ciekawych prelekcji, odkrywanie technologii i trendów nowoczesnego nauczania.

Podczas Targów Edukacyjnych uczniowie poznali ofertę najlepszych szkół i uczelni z całego świata w tym: licea, technika, szkoły policealne, szkoły wyższe,dowiedzieli się jaki profil szkoły odpowiada ich umiejętnościom: szkoły sportowe, językowe, artystyczne, szkoły zawodowe, zobaczyli pokazy umiejętności uczniów szkół zawodowych, m.in: samochodowej, gastronomicznej, czy poligraficznej w „Strefie Zawodowców”, spotkali wielu interesujących ludzi.

Walentynki – dzień niby zwyczajny, a jednak zupełnie inny niż reszta. Kiedy miłość wisi w powietrzu wszyscy uwielbiają obdarowywać tych, do których czują sympatię, a Dzień Świętego Walentego to doskonały pretekst, by nauczyć je trafiać do serc najbliższych różnymi gestami w tym m.in. przez żołądek.Klasa 8A postanowiła to sprawdzić… 😉
21 grudnia odbyła się w naszej klasie Wigilia Klasowa czyli spotkanie przedświąteczne. Dzieląc się opłatkiem składaliśmy sobie życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Oczywiście były też prezenty i dużo radości z tego powodu.
Tradycyjne wypieki świąteczne, rękodzieło, pomysły na prezenty i mnóstwo świątecznej atmosfery i radości- to wszystko  można było znaleźć na okolicznościowym, bożonarodzeniowym kiermaszu w naszej szkole w dniach od 17 do 19 grudnia 2018 roku
8a świętuje 100-lecie Niepodległości
Wizyta w schronisku

 27 października 2018 grupa Uczniów klasy 8A ruszyła w drogę, by przekazać zebrane dary dla bezdomnych zwierząt.

DZIĘKUJEMY🤣😃😍🐕🐩🐈🐱!!!

„Uśmiech psa znajduje się w jego ogonie.” – W. Hugo

Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia tego wyjątkowego miejsca. Każdy z nas może wyprowadzić pieska na spacer i w ten sposób choć na krótką chwilę odmienić jego los!

Pokaz eksperymentów.

12 października 2018 roku mieliśmy niezmierną przyjemność gościć przedstawicieli Fundacji Einsteina – ideą działania fundacji jest innowacyjne podejście do procesu kształcenia młodzieży. Fundacja proponuje naukę przez zabawę, pokazanie fizyki, chemii i przyrody od strony praktycznej i ciekawej. Fundacja kładzie nacisk na indywidualne doświadczenia oraz pokazy interaktywne, które pozwalają na przekazywanie wiedzy w sposób prosty i poparty przykładami. Jest to gwarancją zrozumienia i zapamiętania materiału. Nie zastąpi to pracy z podręcznikami, ale z pewnością pomoże zmienić podejście uczniów. Uczniowie naszej klasy bawili się świetnie!

Arena Zawodów

Dlaczego warto wybrać szkołę zawodową i technikum? Co daje nauka konkretnego fachu? Ile zarabia dobrze wykwalifikowany murarz lub informatyk? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań czekało na uczniów klas ósmych w miniony czwartek tj.11/10/18 – podczas targów edukacyjnych „Arena Zawodów”.

 
Dzień Chłopaka

28 września 2018 roku kasa 8A wspólnie świętuje Dzień Chłopaka 🌻🌻👌👌👍
Osiem wspólnych lat minęło jak jeden dzień….

Klasa VIII A poznaje tajniki pilotowania samolotów F16 na specjalnym pokazie filmu „Dywizjon 303-historia prawdziwa”