Rok szkolny 2023/2024

07 lutego 2024 kolejne spotkanie na Arenie Zawodów w ramach kampanii Miasta Poznania – Szacun dla zawodowców. W tym roku nowością jest możliwość uczestniczenia chętnych rodziców od godziny 14:00 do 17:00.

Szczegóły wydarzenia na stronie:

https://liblink.pl/BV15AxHz2V (w zakładce aktualności)

Zaproszenie dla Rodziców – Arena Zawodów

O szczegóły warsztatów online dla klas VII prosimy pytać panią Magdalenę Banasik

REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH 2023-2024

LINK https://youtube.com/watch?v=E2LPf4R16KY&feature=share

LINK DO PREZENTACJI

Elektroniczny nabór do szkół ponadpodstawowych – od 15.05.2023

www.nabor.pcss.pl/poznan/szkolaponadpodstawowa

Zapoznaj się z ofertą szkół ponadpodstawowych, zweryfikuj profile klas, które Cię interesują, odwiedź strony wybranych szkół.

Jak przejść przez rekrutację do szkoły ponadpodstawowej?

Zapoznaj się ze szczegółową instrukcją krok po kroku, jak przejść przez rekrutację do szkoły ponadpodstawowej.

Terminarz rekrutacji

• do kiedy złożyć wniosek i dokumenty rekrutacyjne
  • daty publikacji list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych
  • do kiedy złożyć oryginał świadectwa ukończenia szkoły i oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego
  • daty publikacji list kandydatów przyjętych i nieprzyjętych

Terminarz rekrutacji do szkół ponadpodstawowych 2023-2024

Zasady przeliczania punktów

Terminarz Drzwi Otwartych

Kalkulator punktów rekrutacyjnych

www.takzdam.pl/kalkulator-punktow/

Zachęcamy do zapoznania się z wynikami szóstej edycji badania „Barometr zawodów”

Celem badania jest wskazanie zawodów, na które będzie zwiększone / zmniejszone zapotrzebowanie wśród pracodawców. Barometr jest badaniem jakościowym. Uczestniczą w nim eksperci z powiatowych urzędów pracy, w tym doradcy zawodowi, pośrednicy pracy i osoby odpowiedzialne za współpracę z przedsiębiorcami.

www.barometrzawodow.pl

Targi edukacyjne na MTP

W dniach 10-12 marca, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, odbędzie się XXVII edycja Targów Edukacyjnych. W programie wydarzenia prezentacja oferty edukacyjnej blisko 150 placówek oświatowych oraz wiele atrakcji dla uczniów, bezpłatne warsztaty i szkolenia dla nauczycieli, rodziców i opiekunów.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!

Hasło przewodnie tegorocznych Targów Edukacyjnych brzmi „Wielkopolski pociąg
do edukacji”. W podróż, której celem jest zdobywanie wiedzy i nowych kompetencji, zabiorą targowych gości przede wszystkim wystawcy – wielkopolskie licea, technika, szkoły branżowe, szkoły policealne, szkoły językowe, a także szkoły wyższe z całego kraju. Nie zabraknie także prelekcji, pokazów i szkoleń.

Targi edukacyjne 2023 – informacja prasowa

Więcej informacji…

www.edukacja.mtp.pl

www.uwagaedukacja.pl

Arena Zawodów

28 lutego 2023 r., w ramach zajęć z doradztwa zawodowego, uczniowie klas ósmych mieli okazję uczestniczyć w „Arenie Zawodów”.  Tegoroczna edycja odbyła się na Międzynarodowych Targach Poznańskich.  Na dwunastu wyspach zawodów w poszczególnych branżach prezentowane były różne kierunki kształcenia. Uczestnicy mieli szansę doświadczyć wielu atrakcyjnych pokazów przedstawiających praktyczne zastosowanie wybranych zawodów.

Z pewnością niejednokrotnie zastanawialiście się nad tym kim być, jaki wybrać zawód. W podejmowaniu tych trudnych życiowych decyzji pomoże Wam Mapa Karier (www.mapakarier.org) – strona  internetowa, która powstała po to, by w atrakcyjny sposób poszerzać wiedzę młodzieży o rynku pracy i świecie zawodów.

Mapa Karier dostępna jest w dwóch wersjach:

• Miasto Zawodów (www.mapakarier.org/city) – wirtualna mapa miasta, na której odnajdziecie niezliczoną ilość miejsc pracy.
  • Ścieżki Kariery (www.mapakarier.org/paths) – baza ponad 600 zawodów zawierająca pełen opis zawodów, istotne wymagania i umiejętności, możliwą ścieżkę edukacyjną, ważne statystyki zawodu (m. in. średnie wynagrodzenie, zapotrzebowanie rynku pracy).

www.cdzdm.pl

www.zawodowcy.poznan.pl