REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH NA ROK SZK.2021_22 ze zmianamiDzisiaj w klasie odbyło się interesujące spotkanie dla miłośników kina i filmów. Tata Franciszka opowiedział nam o swojej bardzo ciekawej pracy reżysera. Pokazał nam zrealizowane przez siebie reklamy. Byliśmy zdziwieni jak wielu ludzi zaangażowanych jest w przygotowanie krótkiego filmiku reklamowego i jak wiele czasu i wysiłku potrzeba do jego realizacji. Franciszek opowiedział nam o swojej pracy na planie filmowym. Okazało się że bycie aktorem to trudna praca.
Pan Grzegorz wujek Krystiana opowiedział nam o bogatym życiu pszczół. Zawód pszczelarza jest bardzo ciekawy chociaż przez wielu zapomniany.
Dzisiaj lekcja należała do Antosi. Razem ze swoją ciocią opowiedziały o wyprawach edukacyjnych dla uczniów do Włoch organizowanych przez Panią Małgosię.
Dnia 18 lutego klasa IIa w ramach doradztwa zawodowego udała się do gabinetu kosmetycznego Pani Agnieszki Sarbak (mamy Amelki). Pani Agnieszka pokazała i omówiła nam jakie zabiegi wykonuje w swoim gabinecie kosmetycznym. Natomiast Kacpra mama, która też jest kosmetyczką wykonywała masaż rozluźniający na dłoniach. Największym zainteresowaniem dziewczynek cieszył się kącik zdobienia paznokci, gdzie na przygotowanych próbnikach każdy mógł wykonać swój własny wzór zdobienia paznokci. Wykonane „dzieła” każdy zabrał do domu.
Uczniowie klas ósmych naszej szkoły 1 marca 2019 roku mieli możliwość zapoznania się z ofertą szkół z Poznania i powiatu oraz uczelni wyższych z całej Polski. Wszystko w ramach XXIII Targów Edukacyjnych, które w piątek zostały uroczyście otwarte na terenie MTP.W tegorocznych Targach Edukacyjnych brało udział ponad 230 wystawców, w tym około 130 szkół i 42 wyższe uczelnie wyższe z kraju i zagranicy oraz wiele innych instytucji dydaktycznych. Coroczna impreza to wspólne przedsięwzięcie Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu oraz grupy MTP.

Hasło tegorocznej edycji Targów Edukacyjnych to „Kierunek: bezpieczeństwo”. Organizatorzy skupili się m.in. na metodach przeciwdziałania stresowi, agresji i przemocy.

W dniu 19.02.2019r. psycholog Marta Wygocka poprowadziła zajęcia w klasie 8A w ramach doradztwa zawodowego. Uczniowie mieli okazję wypełnić kwestionariusze ,,Wiedza o sobie” a także omówić z rówieśnikami swoje mocne strony (postrzegane przez innych). Pogłębiona wiedza o sobie jest niezwykle przydatna w wyborze szkoły ponadgimnazjalnej a nawet w szeroko rozumianym planowaniu swojej ścieżki kariery.
W dniu 22.02.2019r. psycholog Marta Wygocka poprowadziła warsztaty w klasie 6B w ramach doradztwa zawodowego. Uczniowie tworzyli ,,herb”, w którym to zamieszczali informacje o sobie – np. moje mocne i słabe strony, wymarzony zawód czy moje największe życiowe osiągnięcie.
Warsztaty stolarskie w Ia

Pan Krzysztof Maćkowiak przeprowadził w klasie warsztaty stolarskie, podczas których uczniowie wykonali karmniki dla ptaków. Podczas zajęć uczyli się wkręcać śrubki, wbijać gwoździe i szlifować. Uczniowie poznali również różne narzędzia potrzebne w pracy stolarza, nie tylko te współczesne, ale również te używane dawniej: takie jak strug czy hebel.

Szkolenie z bankowości w Ia.

Pan Mariusz Radecki, razem z kolegą, przeprowadzili warsztaty w ramach projektu Finansiaki Santander Bank Polska. Podczas zajęć praktycznych dzieci uczyły się zrozumieć różnicę pomiędzy rzeczami potrzebnymi i zachciankami, planować wydatki, uświadamiały sobie potrzebę oszczędzania, poznawały korzyści z porównywania cen w różnych sklepach. Nauka podstaw przedsiębiorczości w takim wydaniu okazała się świetną zabawą i wywoływała chwilami sporo emocji.

20 listopada klasa 3 gościła ciocię Jacka, która opowiedziała nam o trudnym zawodzie pielęgniarki.
Arena zawodów  to część kampanii „Szacun dla zawodowców” Miasta Poznania, która przypomina uczniom, że wybór dobrej profesji może przynieść wiele korzyści. 11 października 2018 r. w hali Areny swoją ofertę zaprezentowały poznańskie szkoły branżowe. Uczniowie pod okiem starszych kolegów mogli na własną rękę przekonać się, na czym polega praca w konkretnych zawodach. Stworzono wyspy zawodów w charakterystycznych branżach oraz jedną wyspę doradztwa zawodowego. Każda z nich zgromadziła we wspólnym projekcie szkoły prowadzące kształcenie w tych samych lub zbliżonych profesjach. Nasza szkoła po raz pierwszy, ale nie ostatni brała udział w tego typu wydarzeniu.
Ia w warsztacie samochodowym.
Czy praca piłkarza jest wyczerpująca ? – klasa Ia sprawdzała podczas treningu z zawodowym piłkarzem poznańskiego  klubu Warta, panem Arturem Marciniakiem.
Na czym polega praca detektywa – realizacja w klasie Ia jednego z tematów projektu „Mali detektywi”  w ramach Fundacji Uniwersytet dzieci.
Noc Zawodowców:

Noc Zawodowców

Program Wydarzenia

Tutoring w edukacji wczesnoszkolnej w zakresie doradztwa zawodowego koordynator p. E. Korbanek