Narodowe Czytanie

We wrześniu, tradycją naszej szkoły, stał się udział w Narodowym Czytaniu. W tym roku czytaliśmy powieść „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Oprócz przyjemności wspólnego czytania, otrzymaliśmy podziękowanie od Pary Prezydenckiej, pamiątkową pieczątkę oraz wyjątkowe wydanie powieści.


„Mała książka – wielki człowiek”

 W ramach kampanii Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”, promującej czytelnictwo wśród dzieci, każdy uczeń pierwszej klasy otrzymał dziś specjalną Wyprawkę Czytelniczą, w skład której weszły: książka Justyny Bednarek „Wnuczka antykwariusza” i broszura dla rodziców „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem”.


Wizyta przedszkolaków

Dziś w bibliotece mieliśmy wyjątkowych gości – pięciolatki z grupy „Myszki” z Przedszkola „Calineczka”. Dzieci, wraz z Paniami Wychowawczyniami, odwiedziły naszą bibliotekę z okazji Dnia Pluszowego Misia. Mali goście najpierw obejrzeli bibliotekę, posłuchali fragmentu książki „Miś Uszatek” Czesława Janczarskiego, pobawili się w detektywów, których zadaniem było odnalezienie ukrytych pluszowych misiów (były też inne zagadki). Na koniec otrzymali zakładki do książek w postaci misia i obejrzeli naszą szkołę.


Dzień Życzliwości w Bibliotece

We wtorek, tradycyjnie obchodziliśmy w bibliotece Dzień Życzliwości. Najmłodsi czytelnicy mieli do wyboru: kolorowanki, labirynty i wykreślankę – wszystko powiązane tematycznie z obchodzonych świętem. Natomiast starsi uczniowie otrzymali kartę z zadaniami do wypełnienia. Oczywiście wszystkie zadania dotyczyły tematu życzliwości. Oprócz tego, jak zwykle, nie obyło się bez wypożyczenia ciekawej książki.


Akcja „Przerwa na czytanie”

24 października w naszej szkole 207 osób zrobiło sobie przerwę na czytanie w czasie lekcji.
W ten sposób wzięliśmy udział w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji
„Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”  i pobiliśmy nasze rekordy z
poprzednich lat! To była nasza czwarta „Przerwa na czytanie”.

Dziękuję za udział i zapraszam za rok! 

 


Pasowanie na czytelnika 

W pierwszy czwartek i piątek października, odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Po zapoznaniu z regulaminem biblioteki szkolnej oraz rozmowie o kulturalnym zachowaniu w bibliotece i zasadach dbania o książki, pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie czytelnika i wypożyczyli swoje pierwsze książki.

 


Dzień Głośnego Czytania w bibliotece

W piątek, 29 września, odbyła się spontaniczna akcja głośnego czytania przez bibliotekarza, fragmentu książki pt. „Świat pełen nadziei: poradnik dla dzieci o empatii, dobroci i zmienianiu świata na lepsze” autorstwa Onjali Q. Rauf.

 


 

Cykl wystaw najnowszych książek

Nasza biblioteka wzbogaciła się o ponad 400 nowych, pięknych, kolorowych, pachnących książek, komiksów i mang. Zostały one zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. 

Rozpoczynamy cykl wystaw książek pt. „Nasze nowości”. Na nowym regale wystawowym, co kilka dni, będą pojawiać się nowe książki, które można obejrzeć, ale przede wszystkim wypożyczyć. 

Koniecznie przyjdźcie do biblioteki!