Drogie dzieci!

Dziękujemy za cały rok wspólnej pracy i zabawy, a także za wasz uśmiech od ucha do ucha i głowy pełne pomysłów!
Życzymy Wam Waszym Rodzicom, aby wakacje były dla Was czasem pełnym radości niezapomnianych przygód. Odpoczywajcie, bawcie się, a we wrześniu bezpiecznie wracajcie do Naszej Szkoły! 
                                                                                                                                        Wychowawczynie Świetlicy
Fizyka na wesoło!
Ostatnie spotkanie z Fizyką na wesoło było niezwykłe. Dzieci miały możliwość poznać działanie prawdziwego robota, a nawet sterować nim! Dziękujemy Panu Kowalskiemu, tacie Mikołaja z IIb za poświęcony czas i pasję, którą przekazywał dzieciom podczas zajęć w Świetlicy.
Dzień Mamy

Z okazji Dnia Matki dzieci przygotowały prezenty – piękne wazony z kwiatami,  ozdobne serduszka z życzeniami i tradycyjne laurki. W wykonanie ich włożyły całe swoje serca.

Wesołe biedronki

Nożyczki, klej, flamaster, cztery do pięciu czerwonych pasków, jedno czerwone kółko, jedno czarne kółko, dwa małe białe kółeczka, kilka czarnych kropek zrobionych dziurkacze… Wszystko umiejętnie zaginamy i sklejamy… Biedronka gotowa!

Żonkile

Dzieci stworzyły wiosenne ozdoby wykorzystując tekturowe rolki i papier kolorowy.

Wielkanocne tradycje

W świetlicy omawialiśmy tradycje i symbole związane z Świętami Wielkanocnymi. Malowanie pisanek, wysyłanie kartek z życzeniami, szykowanie koszyczka i wielkanocnych potraw, podarunki od Zajączka, Śmingus – dyngus… Święta Wielkanocne są przez dzieci bardzo wyczekiwane, dlatego zajęcia plastyczne w świetlicy związane były z ich obchodzeniem.

Przebiśniegi i krokusy

Wszyscy cieszymy się, gdy w ogrodach i przy szkole znajdujemy pierwsze kwiaty, są piękne i kojarzą nam się z wiosną! Dzieci nauczyły się robić przebiśniegi z wełny i drucików oraz krokusy z bibuły. Kwiaty wykorzystaliśmy do ozdobienia okien i gazetki na szkolnym korytarzu.

Fizyka na wesoło!
Serdecznie dziękujemy Panu Kowalskiemu, tacie Mikołaja z klasy IIb, za prowadzenie cyklu warsztatów Fizyka na wesoło! Do tej pory na zajęciach dzieci poszerzały swoją wiedzę o właściwościach m.in. światła, wody i powietrza. Każde kolejne spotkanie to nowe doświadczenia, ciekawostki i sztuczki, które fascynują i uczą!
Dzień Kobiet w Świetlicy
W Dzień Kobiet dzieci tworzyły biżuterię z kolorowych słomek. Bransoletki i naszyjniki mogły stać się prezentami w tym wyjątkowym dniu. Tematem rozmów była: „Kobieta, którą podziwiam”, większość dzieci bez wahania wskazywała swoją mamę i zabierała się do rysowania obrazków na gazetkę.
 Lepienie z gliny

Kawałek gliny, narzędzia do rzeźbienia i głowa pełna pomysłów – oto przepis na udaną zabawę! A to dopiero pierwszy etap, już na drugi dzień można złapać pędzel i ożywić dzieła kolorami.

 Konkurs rysunkowy „Moje ferie”

Po feriach zimowych uczniowie wzięli udział w konkursie rysunkowym pt. „Moje ferie”. Dziękujemy wszystkim uczestnikom! Wyróżnieni zostali Jagoda P. z klasy IIb, Ola G. z klasy IIIc oraz Szymon B. z klasy IIb – gratulujemy!

Zimowa choinka

Dzieci wspólnie stworzyły element dekoracji sali, pomalowały ją na niebiesko i przystroiły drobnymi śnieżynkami.

Zabawne patyczki

Dzieci mają niesamowitą wyobraźnię.  Z drewnianych patyczków i innych dostępnych elementów stworzyły wesołe bałwanki, które zabierają się za porządki oraz gromadkę owoców i warzyw zachęcających do zdrowego odżywiania.

Własnoręcznie uszyte maskotki

Miło nam ogłosić, że coraz więcej dzieci w naszej Szkole lubi… szyć! Dzieci potrafią uszyć małe maskotki, jak te śliczne bałwanki i pingwinki. Uczą się przy tym dokładności i wytrwałości.

Bałwanki

Na zajęciach plastyczno-technicznych w świetlicy wykorzystujemy różne materiały, także takie, które można znaleźć w domu. Do wykonania bałwanków potrzebne były nam waciki kosmetyczne, ścinki tkanin, guziki, pomponiki, itp. Powstały śliczne zimowe prace, które zdobią gazetkę.

Świetlica przed Świętami Bożego Narodzenia

W grudniu dzieci angażowały się w prace plastyczne związane z tradycjami Świąt Bożego Narodzenia. Piękne choinki i gwiazdkowa gazetka spodobały się Gwiazdorowi, tuż przed Świętami zostawił w Świetlicy mnóstwo prezentów!

Leśne Skrzaty – praca grupowa – „Kolorowa sówka”
Dzień Dyni
19 października obchodziliśmy Dzień Dyni oraz Dzień Pieczonego Jabłka. Od rana można było spróbować smakołyków z dynią lub jabłkiem w roli głównej. Dziękujemy za pyszne wypieki!
Dynie pojawiły się również na zajęciach plastycznych w świetlicy. Dwie dynie zostały ożywione wszystkimi kolorami tęczy, a trzecia zamieniła się w sowę! Dzieci narysowały pastelami olejnymi i wyskrobały wykałaczkami urocze myszki na tle ich dyniowych domków. Obrazki jak z jesiennej bajki.
 Kasztanowe ludziki i zwierzątka

Podczas jesiennych spacerów dzieci (i nie tylko one), bardzo lubią zbierać kasztany. W tym roku mieliśmy ich w świetlicy cały kosz! Dzieci chętnie się nimi bawiły, wykonując najróżniejsze ludziki, zwierzątka i naszyjniki.

  Jesienne drzewka

Malując i odciskając na kartkach folię bąbelkową, dzieci przystroiły drzewka w barwy jesieni.

Liski

Do czego można wykorzystać papierowy talerzyk? Między innymi do wykonania takich oto wesołych lisków!

Ludziki z żołędzi

Dzieci stworzyły ludziki z żołędzi, plasteliny, drucików, piórek… Powstała wesoła gromadka.

Powitanie Jesieni

Zainspirowane nadejściem jesieni, dzieci namalowały piękne, kolorowe liście.

Dzień tworzenia z masy solnej

Czytanie przepisu, odmierzanie odpowiedniej ilości składników, mieszanie i ugniatanie masy okazało się świetną zabawą! Następnie dzieci z zapałem zabrały się do tworzenia serduszek i innych fascynujących kształtów. Kolejnym etapem było ozdabianie gotowych dzieł muszelkami. Pozostało je tylko podziwiać!

Czas wolny w świetlicy.
Czas wolny w świetlicy dzieci poświęcają na zabawę z rówieśnikami i rozwijanie zainteresowań. Codziennie wykonujemy prace plastyczne, konstruujemy najróżniejsze budowle z klocków, czytamy książki, gramy w szachy i bawimy się
 Zabawy integracyjne na boisku.

Dzieci uwielbiają wspólną zabawę na świeżym powietrzu z kolorową chustą KLANZY. Trudno im się dziwić!