Samorząd Szkolny 2017/18

Góra Grosza
Dzień życzliwości
Szkolna Liga Wolontariacka w Poznańskim Ogrodzie Zoologicznym

Z wielką przyjemnością informujemy, że nasza szkoła przyłączyła się do szkolnej ligi wolontariackiej w Poznańskim Ogrodzie Zoologicznym.

Szkolna Liga Wolontariacka jest inicjatywą skierowaną do klas i kół przyrodniczych w szkołach podstawowych (klasy 5-7), jednak jej celem jest zachęcenie całej społeczności szkolnej – wszystkich uczniów-również najmłodszych, rodziców i nauczycieli – do bezinteresownej pomocy na rzecz podopiecznych Zoo.

Akcja ma kreować postawy altruistyczne wśród uczniów. Troska i chęć niesienia bezinteresownej pomocy naszym mniejszym braciom, służy tak potrzebującym jak i pomagającym.

Liga działać będzie od października 2017 do marca 2018 i obejmie sześć zadań. Będą one realizowane na terenie Starego i Nowego Zoo, a także w klasach, szkołach i domach uczniów. Podjęte działania służyć będą zwierzętom i poznańskiemu Zoo.

Pierwszym zadaniem będzie zebranie i dostarczenie do ZOO orzechów włoskich dla siedmiu niedźwiedzi brunatnych – zjadają ich ok. 90 kg tygodniowo! Orzechy mogą pochodzić ze zbiorów tegorocznych jak i z lat poprzednich. Zbiórka będzie trwała do 27 października. Wszyscy zainteresowani będą mogli pozostawiać orzechy w wyznaczonych do tego kartonach na terenie szkoły od najbliższego czwartku (05/10/2017).

Serdecznie zapraszamy wszystkich do włączenia się do naszej akcji. O kolejnych zadaniach będziemy Państwa informować na bieżąco.

Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka
Zapraszamy wszystkich uczniów i pracowników naszej Szkoły do udziału w akcji charytatywnej  wspierającej leczenie 17-letniej Oliwii Kileusiak

• sprzedaż cegiełek będzie prowadzona przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego od  18 września 2017 roku aż do sprzedania ostatniej cegiełki
  • minimalna wpłata to 3 zł