GIGANCI PROGRAMOWANIA-warsztaty dla uczniów naszej szkoły.

6 marca w ramach akcji Bezpieczny Internet uczniowie naszej szkoły mieli okazje uczestniczyć w niezwykle interesujących warsztatach. Prelegentami podczas wykładów byli zawodowi programiści, pasjonaci bezpieczeństwa w Sieci Internet (White Hat Hackers). Akcja Bezpieczny Internet jest to cykl bezpłatnych spotkań uczniów i specjalistów, którzy opowiedzą o tym jak bezpiecznie korzystać z Internetu, przedstawią jakie są niebezpieczeństwa czyhające w sieci oraz jak bronić się przed atakami hakerskimi. Uczniowie mieli także możliwości zagłębienia się w tajniki programowania oraz dowiedzieli się o możliwości uczestniczenia w dodatkowych zajęciach o tej tematyce.

Arena Zawodów, czyli kim zostać w przyszłości?

W piątek 15 listopada 2019 roku uczniowie klasy 8 uczestniczyli w targach edukacyjnych „Arena Zawodów” organizowanych przez Miasto Poznań w ramach kampanii „Szacun dla zawodowców”. Projekt promuje świadomy wybór szkolnictwa zawodowego jako dalszej ścieżki edukacji po ukończeniu ósmej klasy szkoły podstawowej.
Uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak wygląda nauka zawodów z obszaru m.in. usług, handlu, budownictwa, transportu, nowych technologii IT, żywności, ekonomii i wielu innych. Na wydarzeniu można było również porozmawiać z doradcą zawodowym i wykonać testy predyspozycji zawodowych.