7 listopada, 2021

 

Vivat Dąbrowski!!!

Dnia 6 listopada 2021 roku przypadała 215 rocznica przyjazdu do Poznania znakomitych postaci – Jana Henryka Dąbrowskiego i Józefa Wybickiego. Z tej okazji na Starym Rynku odbyła się inscenizacja tego wydarzenia. Ucieszyliśmy się jako społeczność szkolna, że mogliśmy być uczestnikami tej wspaniałej uroczystości, aby uczcić pamięć naszego Patrona.

W inscenizacji brały udział uczennice klasy 8b i 5b, które wcieliły się w gazeciarzy i tłum wiwatujący na cześć J. H. Dąbrowskiego i J. Wybickiego. Uczennice, poza udziałem w inscenizacji, miały okazję do rozmowy z p. Przemysławem Terleckim – dyrektorem Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości, który osobiście podziękował im za udział i zaangażowanie w obchody. Dziewczyny zwiedziły również Muzeum Powstania Wielkopolskiego, zapoznały się z działaniem liry korbowej. Zapozowały do zdjęć z wojskiem napoleońskim, czyli członkami Grupy Rekonstrukcyjnej z Witaszyc.

 

O tym wydarzeniu znajdziemy informację na stronach www, a w najbliższym czasie w telewizji będzie można obejrzeć w całości inscenizację, w której braliśmy udział.

Przyjazd, który dał nadzieję. 215 lat od początku powstania wielkopolskiego

Wiwat Generał Dąbrowski! Inscenizacja na Starym Rynku.

Na Starym Rynku zainscenizowano przyjazd Wybickiego i Dąbrowskiego do Poznania

Wielka inscenizacja na Starym Rynku. Jan Henryk Dąbrowski i Józef Wybicki przyjechali do Poznania!

Przemysław Terlecki: Powstanie Wielkopolskie 1806 r. wciąż czeka na odkrycie


wstecz