15 czerwca, 2021

Nasza szkoła od września dołączy do #SuperKoderów! Jako jedna ze 140 szkół, które zwyciężyły w tegorocznej rekrutacji do Programu Fundacji Orange. Sukces jest tym większy, że w rekrutacji brało udział ponad 1120 szkół z całej Polski!

#SuperKoderzy to program edukacyjny Fundacji Orange. Jest przeznaczony dla uczniów klas 4-8, w tym dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W czasie cyklu zajęć prowadzonych na lekcjach poszczególnych przedmiotów uczniowie poznają podstawowe zasady programowania, jednocześnie wykonując zadania zgodne z podstawą programową danego przedmiotu.

#SuperKoderzy uczą się grać na bananach, programować stację pogodową, tworzyć interaktywne multimedialne reportaże, a nawet własne strony internetowe czy gry dla robotów.

O tym, jak radzą sobie #SuperKoderzy ze Szkoły nr 59 będziemy informować w nowym roku szkolnym! 


wstecz