16 kwietnia, 2024

Podczas tygodnia profilaktycznego w naszej szkole uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością i zaangażowaniem. Przygotowali plakaty dotyczące profilaktyki uzależnień oraz gazetki szkolne na temat prawidłowego odżywiania. Ponadto, nauczyli się tajników zdrowego żywienia, samodzielnie tworząc pyszne i pełnowartościowe posiłki (kanapki, sałatki czy desery).

Uczennice starszych klas przygotowały prezentacje na temat właściwego odżywiania i aktywnego spędzania wolnego czasu. Uczniowie klas 7 zdobyli informacje na temat zdrowego odżywiania z Internetu, poznając najnowsze trendy żywieniowe oraz szkodliwe właściwości niektórych pokarmów. Dowiedzieli się także, jakie domowe potrawy mogą poprawić nasze samopoczucie i zdrowie.

Wszyscy uczniowie zapoznali się również ze sposobami aktywnego spędzania czasu wolnego i jego pozytywnym wpływem na poprawę samopoczucia i sprawności fizycznej. Tydzień profilaktyczny był nie tylko czasem nauki, ale także świetną okazją do rozwijania naszych umiejętności i dbania o nasze zdrowie!

Dnia 18.04.2024 r. klasa 6a wybrała się na wycieczkę rowerową do stajni Karino. Każdy uczeń mógł przejechać się konno, a Agata zademonstrowała nam skoki przez przeszkodę. Wycieczka była świetną okazją do nawiązywania miłych relacji rówieśniczych