17 maja, 2023

 

Finał i brązowy medal dla koszykarek SP59, bardzo dobry występ chłopców!

11.05.2023 w Szkole Podstawowej nr 18 odbył się turniej koszykówki 3×3 dziewcząt i chłopców. Koszykarki SP59, po meczach w fazie grupowej, awansowały do dalszego etapu rozgrywek. W Finale Poznania SP59 zajęła III miejsce, tuż za SP51 i SP18. Wyżej wymienione szkoły trenują pod patronatem MUKS Poznań i, oprócz SP59, wszystkie posiadają klasy koszykarskie.

Na wyróżnienie zasługuje kapitan drużyny naszej szkoły – Jolanta, uczennica klasy 6b, która w ważnym meczu, na 10 sekund przed końcowym gwizdkiem, oddała celny rzut z dystansu za 2 punkty… na wagę zwycięstwa i awansu do finału. Brawo dla Kapitana i całej Drużyny!!!

Chłopcy byli o krok od awansu do grupy finałowej, choć fizycznością ustępowali wyselekcjonowanej młodzieży klas koszykarskich. Na wyróżnienie w drużynie SP59 zasługuje Michał, uczeń klasy 5a, który swoją grą i umiejętnościami technicznymi nie ustępował koszykarzom klas sportowych. Skuteczność Michała i Krzysztofa, ucznia klasy 6b dały zwycięstwo w meczu, ale nie awans do finału. Gratulujemy dużego zaangażowania, wiary w sukces i godnego reprezentowania SP59!

 


wstecz