20 listopada, 2021

 

10 listopada 2021 r. uczniowie klas 4-8 brali udział w szkolnych obchodach 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, ze względu na stan epidemiologiczny uczniowie pracowali w klasach, w małych grupach. Zadania zostały dobrane do wieku i poziomu edukacyjnego uczniów. Młodsi uczniowie poznali bliżej losy Kasztanki i jej właściciela – Marszałka Józefa Piłsudskiego. Starsze klasy przygotowywały plakaty o „Ojcach niepodległości” i tworzyli gazetę okolicznościową. Tego dnia nie zapomnieliśmy o królowej nauk – matematyce. Zadania z kodowania przygotowała dla uczniów Pani Magdalena Jankowska. Jako społeczność szkolna włączyliśmy się też do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu” – o godzinie 11:11 wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami i nauczycielami uroczyście odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego” w swoich klasach. Cieszymy się, że w tym roku nie musieliśmy świętować, tak ważnego dla Polaków święta przed ekranem komputera. 

 


wstecz