15 września, 2021

 

Jak co roku od 28 lat trzeci tydzień września poświęcony jest naszej planecie – tegoroczna akcja Sprzątania Świata przebiega pod hasłem Myślę, więc nie śmiecę.

W Akcji Sprzątanie Świata – Polska nie chodzi jedynie o to, by sprzątać, ale o to, by nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady. Wiedzą niepodważalną jest bowiem, że nie opłaca się śmiecić w naturze, jeśli chcemy zadbać o nasze wspólne oraz przyszłych pokoleń zdrowie. Niszcząc naturę, niszczymy siebie.

W związku z trwającą rozbudową naszej placówki w tym roku proponujemy alternatywny sposób przyłączenia się do akcji – zachęcamy do ruszenia w teren i udokumentowania swoich działań w postaci zdjęć, które następnie należy zamieścić na Google Classroom – kod do zajęć udostępniony w dzienniku Librus w ogłoszeniach.

Wszystkie osoby z klas 4-8, które dbają o przyszłość swoją i naszej ukochanej Ziemi zostaną nagrodzone oceną z biologii lub przyrody w ramach aktywności ekologicznej.
Zdjęcia można przesyłać do 1 października.

Serdecznie zapraszamy do pomocy!
Samorząd Uczniowski


wstecz