29 września, 2023

 

W dniu 28.09.2023 sala gimnastyczna na Minikowie oficjalnie została otwarta. Nowy funkcjonalny obiekt sportowy powstał w latach 2018-2023 dzięki wsparciu i zaangażowaniu wielu osób i instytucji. Pierwszymi inicjatorami projektu byli wiceprezydent Miasta Poznania Pana Tomasz Lewandowski oraz Przewodniczący Zarządu Rady Osiedla Pan Ryszard Zaczyński. Do powstania naszej pięknej Sali gimnastycznej prowadziła długa droga przez Covid i trudności gospodarcze. Dzięki  zaangażowaniu i wsparciu władz Miasta Poznania,  a szczególnie Wiceprezydenta Miasta Poznania Mariusza Wiśniewskiego udało się zrealizować inwestycję.
Inwestycję prowadziły Poznański Inwestycje Miejski, projekt Sali opracowała pracownia architektoniczna Archimedia, wykonawcą była firma Hosta Grup. Nowy sportowy obiekt ma łączną powierzchnię 730 m2 w tym powierzchnia sali gimnastycznej 430m2  w obiekcie znajdują się szatnie, pomieszczenia trenera.
Dziękujemy wszystkim którzy przez cały ten czas wspierali ten projekt i przyczynili się do powstania Sali gimnastycznej. Teraz czekamy na dalszą rozbudowę naszej infrastruktury zewnętrznej.

 


wstecz