24 marca, 2015

Witaj Wiosno!

IMG_4196

Już 19 marca  korytarz szkolny został przystrojony  pięknymi roślinami- zwiastunami wiosny. Każda klasa zaprezentowała swoje wiosenne kompozycje kwiatowe.

20 marca  2015r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie edukacyjnym na powitanie wiosny.

Klasy I-III

Przygotowały plakaty „ Zwiastuny wiosny” oraz piosenkę i wiersz o tematyce wiosennej, a także  ubrały się na kolorowo, aby zaprezentować się na  gali finałowej w sali gimnastycznej.

Klasy IV-VI natomiast przygotowały pokaz fryzur i strojów wiosennych oraz rekwizytów symbolizujących wiosnę. Przedstawiciele poszczególnych klas uczestniczyli w wyborach miss wiosny. Uczniowie klas 4a, 4b i 5a tego dnia wcielili się w rolę wybranych nauczycieli i przeprowadzili niezwykłe lekcje przyrody, historii, języka polskiego, języka angielskiego, matematyki oraz muzyki.

O godzinie 11.00 cała społeczność szkolna  uczestniczyła w  obserwacji niezwykłego zjawiska przyrodniczego „zaćmienia słońca”, a następnie  uczniowie wszystkich klas  wzięli udział w barwnym  korowodzie  wokół boiska. Tego dnia było w szkole bardzo wiosennie, wesoło i kolorowo.

Wiosna już na dobre zawitała do naszej szkoły!


wstecz