22 marca, 2021

17 i 18 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka – patrona Irlandii. Z tej okazji uczniowie mieli na sobie ubrania w kolorze zielonym, ponieważ zieleń, a zwłaszcza koniczyna (shamrock) stanowi symbol Irlandii oraz jest emblematem wspomnianego świętego.

Uczniowie przede wszystkim zapoznali się ze słownictwem dotyczącym Dnia Świętego Patryka oraz z historią i zwyczajami tego święta. Dodatkowo uczniowie z zerówki ćwiczyli tzw. „Leprechaun Dance”, wyszukiwali i liczyli symbole dotyczące Dnia Świętego Patryka w słoiku z zabarwionym tęczowo ryżem oraz wykonywali zielone kapelusze z koniczynkami i garnkiem złota.

Natomiast atrakcją w klasie trzeciej była fotobudka z różnymi zabawnymi akcesoriami oraz gry planszowe. Można powiedzieć, że Dzień Świętego Patryka w naszej szkole był udany i uczniowie mieli okazję nie tylko wiele się nauczyć, ale też dobrze się bawić.

 

link do zdjęć


wstecz