16 maja, 2023

 

8 maja w naszej bibliotece świętowaliśmy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Na najmłodszych czytelników czekały niełatwe zagadki o postaciach z bajek, które pomogli rozwiązywać starsi uczniowie. Wszyscy czytelnicy mogli zmierzyć się z wyszukaniem w opowiadaniu 19 ukrytych tytułów książek. Pomocą służyła wystawa książek zatytułowana „Polecane przez bibliotekarza”. Chętni mogli napisać miłe słowo o bibliotece i bibliotekarzu na specjalnie przygotowanej planszy, a także wylosować zadanie, np. wymyślić hasło reklamujące bibliotekę, ułożyć wiersz o bibliotece lub podzielić się swoją opinią na temat biblioteki. Jak zwykle można było także wypożyczyć książkę.

Oto przykładowe wiersze o bibliotece:

„Szkolna biblioteka już na uczniów czeka

i książek cały stosik, a na podłodze szczęśliwy grosik”

 

„W ciemne noce i we dnie

w bibliotece czytać chcę.

Świeci słońce, pada deszcz,

tam gdzie książki i ty też”

 

 

Znajdź 19 tytułów książek

 

W Straszydłowie była wiosna na ulicy Czereśniowej. W sklepie, w którym można kupić prezent dla Cebulki i czekoladki dla sąsiadki, wybuchła awantura o Basię, która ukryła się za kolorowym szalikiem. Widzieli to Paweł i Gaweł, którzy ze wstydem spojrzeli na swoje czarne stopy. Do akcji wkroczył Detektyw Pozytywka, który znalazł Basię, a przy okazji odkrył gdzie jest Rudek. W tym samym czasie, dwa kroki stąd, dwa domy stąd Asiunia założyła kapelusz pani Wrony, a Elmer zajadał się marchewką z groszkiem. Gdy to zobaczyła nasza mama wypowiedziała zaklęcie „syrop maga Abrakabry, stoliczku nakryj się”, ale zamiast stołu uginającego się od smakołyków, w naszym sadzie pojawiła się babcia na jabłoni. Pomyślałam, że nasza mama to czarodziejka. 

 


wstecz