20 października, 2022

Wystawa pt. „Dzieje Hymnu Polskiego” w Szkole Podstawowej nr 59 im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Poznaniu

Szkoła Podstawowa nr 59 im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego zaprasza mieszkańców na wystawę pt. Dzieje Hymnu Polskiego. Jest to wystawa o polskim hymnie narodowym oraz jego twórcy – Józefie Wybickim. 26 lutego 2022 obchodziliśmy 95. rocznicę ustanowienia Mazurka Dąbrowskiego polskim hymnem narodowym. W tym roku rocznica ta przypada w czasie szczególnym, ponieważ decyzją Sejmu RP rok 2022 ustanowiono Rokiem Józefa Wybickiego – autora słów hymnu. Wystawa składa się z 12 roll-upów  prezentujących opis historyczny dziejów hymnu Polski. Wystawa jest udostępniona placówce dzięki uprzejmości Instytutu Poznańskiego. Wcześniej prezentowana była na Wzgórzu św. Wojciecha.  W Szkole podstawowej nr 59 jest wystawiana w terminie 17.10-31.10.2022.


wstecz