Wspomnienia z zerówki

8 maja   grupy 0a i 0b miały warsztaty o bezpieczeństwie przeciwpożarowym w sali ,,Ognik” Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.
Funkcjonariusze przy pomocy mobilnego symulatora zagrożeń przybliżyli dzieciom tematy związane z bezpiecznymi zachowaniami w domu i szkole, przypomnieli o tlenku węgla oraz jak uniknąć zatruć poprzez stosowanie domowych czujek czadu i dymu. Dzieci przypomniały sobie znaki ewakuacyjne oraz zasady bezpiecznej ewakuacji, a także nauczyły się jak prawidłowo wezwać służby ratownicze. Miały również możliwość zobaczenia jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, oraz obejrzały sprzęt i pojazdy pożarnicze.
Na koniec wszyscy nauczyli się jak zachować się podczas prawdziwego pożaru, ponieważ w sali, w której odbywały się zajęcia nieoczekiwanie pojawił się dym. Dzieci bezpiecznie opuściły pomieszczenie udając się na zewnątrz – na szczęście były to tylko ćwiczenia przygotowane przez strażaków instruktorów.
24 maja oddziały przedszkolne odwiedził tata Janka, pan Artur Marciniak, który jest piłkarzem w najstarszym poznańskim klubie sportowym Warta Poznań.
Pan Artur przybliżył dzieciom zasady gry w piłkę nożną, omówił jakie role mają na boisku poszczególni zawodnicy (obrońca, napastnik, bramkarz), opowiedział jak wygląda cały dzień piłkarza, jego treningi i pokazał dzieciom strój piłkarski. Tata Janka podkreślił również znaczenie zdrowego odżywiania.
Dzieci dowiedziały się również, że piłkarz musi być pewny siebie i posiadać takie cechy charakteru jak odwaga, twardość i talent.
Panu Arturowi serdecznie dziękujemy za przemiłe spotkanie, gratulujemy awansu KS Warta Poznań do I ligi i życzymy wielu dalszych sukcesów.
Promocja  w Urzędzie Miasta Poznania projektu eTwinning Shades of Green realizowanego w grupie przedszkolnej 0a.

Do projektu przyłączyły się szkoły i przedszkola z Grecji, Litwy, Bośni i Herzegowiny oraz z Gdyni i Katowic.  Projekt rozpoczął się w marcu i trwać będzie do końca maja. Jego główny cel to stworzenie warunków do różnorodnej aktywności związanej z kolorem zielonym. Wszystkie szkoły pracują wokół czterech bloków tematycznych: „Zielone pozdrowienia”, „W zielonej Krainie Zwierząt”, „Zielone rośliny i witaminy”, oraz „Coś dziwnego zielonego” i realizują je wg własnych pomysłów i możliwości, które prezentują na wspólnej stronie Twinspace platformy eTwinning.

26 kwietnia miały miejsce  w oddziałach przedszkolnych warsztaty „Fascynujący świat pszczół”.
Podczas zajęć była m.in.: prezentacja tradycyjnych uli oraz wnętrza nowoczesnego ula,  degustacja miodu, własnoręczny wyrób świeczki z wosku pszczelego, oglądanie żywych pszczół w szklanym ulu. Każde dziecko otrzymało upominki – słoiczek miodu, nożyk do nabierania miodu, certyfikat przyjaciela pszczół i świeczkę.
Dzień turecki w ramach projektu e-Twinning

Dzień grecki w ramach projektu e-Twinning

Muzyczna Lokomotywa na Wyspach Wielkanocnych

W pierwszy dzień po feriach do oddziałów przedszkolnych przyjechała Muzyczna Lokomotywa, która zabrała dzieci do odległych Wysp Wielkanocnych. Poznawaliśmy tradycyjną muzykę Rapa Nui. Mieliśmy okazję spróbować gry na egzotycznych instrumentach, takich jak toere, maea, kauaha, tora.