Rok szkolny 2017/18

W sobotę 10.03.2018 w Hali sportowej przy ul. Chwialkowskiego , grupa dzieci z SP 59 aktywnie kibicowała na pierwszym meczu play-off Muks Poznań -Tęcza Leszno. Po zaciętym meczu gospodynie, ku radości zebranych kibiców, ze spotkania wyszły zwycięsko. Dzieci pod wrażeniem skutecznych akcji, dużych umiejętności grających w I Lidze kobiet, zadowoleni  wrócili do domu. Większą część grupy stanowili uczniowie, którzy uczestniczą w zajęciach sportowych w SP 59 w ramach programu SKS, Animator Sportu i Centra Koszykówki Muks Poznań.
Po wyjeździe na mecz piłki nożnej, Lecha Poznań w I półroczu, spontanicznym wyjściu na mecz koszykówki kobiet, kolejne wyzwania przed nami…

Nauczyciele Wychowania Fizycznego

Koszykówka dziewcząt w SP 59

Od września do grudnia w SP 59 dwa razy w tygodniu odbywały się zajęcia koszykówki w ramach programu Centra Koszykówki MUKS Poznań. W zajęciach uczestniczyło ponad 30 dziewczynek z kl. 1-3 – pierwsza grupa i 4-7 – druga grupa. Celem zajęć była praca nad opanowaniem podstawowych elementów techniki gry w koszykówkę, podniesienie ogólnej sprawności i koordynacji ruchowej, zwrócenie szczególnej uwagi na współzawodnictwo i współdziałanie w grupie. Dziewczynki w ramach programu wzięły udział w:

– Turnieju Centrów Koszykówki MUKS Poznań w SP 7 dla klas piątych,

– Turnieju  Centrów Koszykówki MUKS Poznań w SP 18 dla klas czwartych,

– Mikołajkowym Turnieju Centrów Koszykówki MUKS Poznań w SP 78 dla klas trzecich,

– I Etapie Igrzysk Młodzieży szkolnej.

Udział w treningach i możliwość sprawdzenia się podczas turniejów sprawia, że „młode koszykarki” podnoszą swoje umiejętności, a frekwencja na zajęciach jest wysoka.

Program będzie kontynuowany do czerwca  2018 roku.  Zapraszamy.

Koszykówka chłopców 09-12 2017

W ramach programu „Animator Sportu Szkolnego” w SP 59 od września do grudnia, raz w tygodniu, odbywały się zajęcia koszykówki z elementami gier i zabaw dla młodszej grupy oraz doskonalenie elementów technik gry dla starszych chłopców.

Z programu skorzystało prawie 30 dzieci . Oprócz systematycznych treningów chłopcy mogli sprawdzić nabyte umiejętności konfrontując się w grze z innymi kolegami na turniejach:

– I etap Igrzysk Młodzieży Szkolnej ,

– turniej klas czwartych o Puchar Dyrektora SP 18

Dzieci występują w turniejach często nie w roli faworyta ze względu na ilość treningów (wiele szkół posiada klasy sportowe o profilu koszykarskim). Wielkim sukcesem  dzieci z SP 59 było wyraźne pokonanie w turnieju drużyny (klasy koszykarskiej) i zacięta walka z innymi utytułowanymi szkolnymi zespołami. Bardzo cieszy chęć rywalizacji  oraz udział w zajęciach chłopców. Duże zaangażowanie i dalsza  praca nad techniką gry przyniesie wymierne efekty w późniejszym czasie.

Zajęcia będą kontynuowane do czerwca 2018 roku. Zapraszamy

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

26 września 2017 r. w ramach Poznańskich Igrzysk Młodzież Szkolnej na Polanie Harcerza odbyły się sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt i chłopców. SP 59 wystartowała w kategorii Igrzysk Dzieci (rocznik 2005 i młodsi) w sztafecie 8 x 800 m.  Do zawodów przystąpiło 28 szkół. Dziewczęta uplasowały się na 14 miejscu, chłopcy na 18.

Reprezentacja chłopców:, Konrad Chojnacki, Mateusz Szaroleta, Aleks Narożny, Brajan Buda, Jakub Grzybowski, Damian Humski, Emil Samburski, Mateusz Wojkiewicz, Michał Skopiński

Reprezentacja dziewcząt: Sierszulska Maja, Angelika Pawłowska, Pola Chmielewska, Julia Przybył, Zuzanna Przybył, Magda Szaroleta, Zuza Gawrych, Patrycja Humska, Julia Dikchardt, Klaudia Musielak

Turniej piłki nożnej o ,,Puchar Dyrektora SP 59 w Poznaniu” 29.09.2017 r.

29 września odbył się kolejny turniej piłki nożnej o ,,Puchar Dyrektora SP 59″. W turnieju rywalizowały 4 zespoły: 2 z SP 59, SP 53 i SP 63. Grano systemem każdy z każdym. Dużo emocji, wiele bramek, kibice – wszystko to, na co czekaliśmy. Ostatecznie pierwsze miejsce w turnieju zajął I zespół SP 59, drugie SP 53, trzecie SP 63. Wszystkim zawodnikom gratulujemy!

Skład SP 59: Markiewicz Mikołaj, Piwowarski Mariusz, Rogasz Oliwier, Chojnacki Konrad, Szaroleta Mateusz, Humski Damian, Alankiewicz Oskar, Grzybowski Jakub, Samburski Emil, Narożny Aleks, Zys Oliwier, Bartkowiak Maciej, Jagusiak Maks, Madoń Dawid, Sieński Dominik, Zdrojewski Jakub,  Wieczorek Aleksander, Sperzyński Mikołaj, Owczarczak Nikodem, Buda Brajan