Rok szkolny 2020/2021

Aktualny terminarz zajęć znajduje się w ogłoszeniach na Librusie.

Dzień Sportu

23 czerwca 2021 w Szkole Podstawowej nr 59 dla wszystkich uczniów klas 1-3 oraz 4-7 zorganizowany został Dzień Sportu. Uczniowie klas młodszych rywalizowali ze sobą w „Wyścigach rzędów”, grach „Dwa Ognie” i „Sztafecie wahadłowej”. Starsze klasy brały udział w mini-turnieju Koszykówki, Siatkówki, Piłki nożnej oraz „Palancie”.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej

21.06.2021 w Szkole Podstawowej nr 18, w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, odbył się Turniej Koszykówki 3×3 dziewcząt i chłopców. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 59 wystartowali we wszystkich kategoriach wiekowych: rocznik 2008 mł dziewcząt i chłopców oraz rocznik 2006 mł dziewcząt i chłopców. Dziewczynki z rocznika 2008 i mł zajęły III miejsce/ brązowy medal. Dwa zespoły dziewcząt rocznika 2006 i mł wywalczyło kolejno II i III miejsce/ srebrny i brązowy medal. Chłopcy po rozegranych meczach dostali koszulki sportowe, które były nagrodą dla wszystkich dzieci za udział w turnieju. Nasi uczniowie dzielnie rozgrywali mecze z bardziej doświadczonymi koszykarzami z klas sportowych o profilu koszykówka.

Zajęcia sportowe w ramach programów Poznański Animator Sportu Szkolnego, SKS i Poznańskie Centra Koszykówki MUKS Poznań

Zajęcia realizowane są od września 2020, z przerwami związanymi z sytuacją epidemiologiczną. Prawie 70 uczniów naszej szkoły (podzielonych na mniejsze grupy) systematycznie w nich uczestniczy. Z nadejściem wiosny zajęcia kontynuujemy na świeżym powietrzu. Zajęcia sportowe prowadzone są przez nauczycieli wychowania fizycznego SP59.

Celem zajęć jest kształtowanie nawyku aktywnego wypoczynku, zaspokojenie biologicznej potrzeby zwiększonej aktywności ruchowej oraz nauczanie podstawowych elementów techniki w formie gier i zabaw sportowych.

Elementy każdego treningu:
– ćwiczenia kształtujące,
– gry i zabawy,
– lekkoatletyka,
– zespołowe gry sportowe / nauczanie podstawowych elementów techniki gry/

maj 2021
Nadrabiamy zaległości – towarzyskie i sportowe 😉

kwiecień 2021
Ćwiczenia zespołowe na świeżym powietrzu – uczniowie SP59 korzystają z pogody i dbają o kondycję fizyczną.

listopad 2020
Intensywnie i razem – tak dbamy o zdrowie. Uczniowie uczą się nowych umiejętności, jednocześnie dobrze się bawiąc.