Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka (20 listopada 2020)

W naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy (ty)dzień praw dziecka. Z tej okazji na godzinach wychowawczych poruszaliśmy temat praw i obowiązków dzieci. We współpracy z UNICEF Szkoła Podstawowa nr 59 przyłączyła się po raz kolejny do akcji #naniebiesko. Kolor niebieski jest symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.

W trybie nauki zdalnej akcja ta przybrała wyjątkowy charakter – uczniowie oraz nauczyciele łącząc się poprzez kamerki internetowe i będąc ubranymi na niebiesko stworzyli żywą mozaikę pokazując tym samym świadomość swoich praw. Dodatkowo nauczyciele naszej szkoły, na znak solidarności ze swoimi wychowankami, zrobili sobie zdjęcia w niebieskiej odsłonie. Efekty naszego zaangażowania możecie podziwiać poniżej.

Dziękujemy wszystkim za udział w tak ważnej akcji edukacyjnej.
#prawadziecka