Wychowawcy: mgr Kamila Molińska i Anna Kaczmarek

Turniej sportowy

Dnia 07.06.2017 r. w SP 63 odbył się Turniej Sportowy, w którym braliśmy udział. Dzieci podczas konkurencji sportowych wykazały się sprawnością fizyczną a przy tym dobrze się bawiły.

Wycieczka do Kluczewa
Dnia 2 czerwca odbyła się wycieczka do Kluczewa. Dzieci spotkały się z wujkiem Krzysiem, który wprowadził je w tajniki pracy kowala i wykuł ,,podkowę szczęścia”. Przybliżył również tradycje, w których wzrastały pokolenia na wsi.Dzieci zapoznały się ze sprzętem domowym oraz spotkały się ze zwierzętami hodowlanymi. Zaś po przejażdżce bryczką, nadszedł czas na pyszne kiełbaski z ogniska.
Dzień Mamy i Taty
Dnia 30 maja odbyła się w naszej klasie Uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci przygotowały dla Rodziców występ, podczas którego recytowały wiersze i śpiewały piosenki. W odpowiednich strojach wykonały również pokaz tańców ludowych. Radość i wzruszenie Rodziców były ogromne. Dzieci wręczyły Rodzicom własnoręcznie przygotowane prezenty. Po zakończeniu części artystycznej odbył się słodki poczęstunek.
Nasze prace plastyczne
Prace plastyczne, które dzieci wykonują na zajęciach przynoszą wiele satysfakcji, poprawiają sprawność manualną oraz rozwijają wyobraźnię.
Dzień Kobiet
Fajne dziewczynki w klasie mamy, więc Dzień Kobiet wspominamy!
Wycieczka do Teatru Animacji na spektakl pt.: „Jaś i Małgosia”
Międzynarodowy Dzień Ziemi 22 kwietnia

Dziś obchodziliśmy Dzień Ziemi, podczas zajęć poruszaliśmy takie tematy jak:- uczulenie na potrzebę troski o nasze środowisko w każdym miejscu i czasie, w każdej sytuacji,
–  zachęcanie do czynnego udziału w działaniach na rzecz ochrony środowiska,
–  uświadomienie konieczności segregacji śmieci,
–  poznanie konkretnych sposobów postępowania – dobrych rad, jak dbać o naszą planetę
– szukaliśmy odpowiedzi na pytanie „Dlaczego Ziemia jest wyjątkowa? oraz dokańczaliśmy zdanie „Ziemia jest dla mnie…”- padały rożne odpowiedzi, wszystkie bardzo istotne i niezmiernie trafne.

Podsumowaniem naszych zajęć było wykonanie grupowej pracy plastycznej- Uśmiechniętej Ziemi.

Spotkanie ze stomatologiem- profilaktyka jamy ustnej

Dziś nasze dzieci brały udział w spotkaniu na temat prawidłowej higieny jamy ustnej. Oprócz pogadanki i nauki mycia ząbków na modelu, dzieci miały okazję na przegląd stomatologiczny. Każde dziecko z naszej klasy po przeprowadzonym przeglądzie dostało informację dla rodziców z ewentualnymi problemami oraz dyplom dzielnego pacjenta.

Spotkanie Klubu Franklina
Warsztaty wielkanocne z rodzicami
Słodki poczęstunek wielkanocny
Rekolekcje – tańce lednickie
Wulkan

Dziś dzieci z naszej poznały proces powstawania i wybuchów wulkanów. Dowiedziały się jaka jest różnica między lawą, a magmą, wyjaśniliśmy sobie pojęcia erupcja oraz sejsmolog. Dzieci brały także udział w dwóch doświadczeniach (z wykorzystaniem sody, octu, ciepłej wody i farbki czerwonej oraz  cola z mentosem) pokazujących erupcje wulkanu. na zakończenie z wykorzystaniem masy solnej praz papieru zbudowaliśmy wspólny wulkan „Mała ETNA”Było dużo zabawy śmiechu oraz trochę obaw związanych z doświadczeniami- erupcją wulkanu.

Warsztaty Małego Ratownika

27 stycznia wychowankowie z naszej klasy miały okazje wziąć udział w warsztatach z zakresu bezpieczeństwa oraz udzielania pierwszej pomocy. Warsztaty miały na celu przekazanie dzieciom wiedzy na temat sytuacji, które mogą być niebezpieczne („kontakt z gorącym żelazkiem, prąd, gorąca woda/ para z czajnika i in.n.), które należy unikać. Dzieci maiły możliwość opowiedzenia sytuacji, gdy ich Misiu miał wypadek i co należy opatrzeń (plastrem, bandażem), uczyły się bandażowania, jak wezwać pomoc
(numery alarmowe) oraz jak uciskać  klatkę piersiowa gdy osoba poszkodowana nie oddycha. Każdy z uczestników warsztatów dostał dyplom.

 Balik Karnawałowy

Jak co roku o tej porze,
kiedy karnawał w pełni
W naszej szkole dla zerówek i klas młodszych
odbył się BAL WIELI.
Było dużo zabawy, uśmiechu na twarzy
skakaliśmy, tańczyliśmy oraz świetnie się bawiliśmy.
Były różne konkurencje z balonami, ciastkami, piłeczkami.
Wszyscy pięknie się przebraliśmy i w udanej zabawie uczestniczyliśmy:)

Dzień Babci i Dziadka

W dniu 19 stycznia w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka.
Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu dzieci z naszej klasy również pamiętały o swoich Babciach i Dziadkach i wspólnie ze swoimi paniami przygotowały dla nich przedstawienie. Licznie przybyli goście zasiedli przy przygotowanych dla nich stołach i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość oraz skupienie. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, a następnie wręczyły
własnoręcznie wykonane prezenty dla swoich ukochanych Babć i Dziadków. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Następnie dzieci wraz z Babciami oraz Dziadkami zostali zaproszeni na przygotowany z tej okazji słodki poczęstunek.
Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

Dzień Babci i Dziadka dla Klubu Seniora

W Naszej Szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych. W tym roku dodatkowo taki wyjątkowy dzień został zorganizowany dla Klubu Seniora, który comiesięcznie spotyka się w naszej szkole.  Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.
Dnia 20 stycznia grupa 0 B zorganizowała wspaniałą uroczystość. Na wstępie wychowawczyni przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami. W swojej pięknie udekorowanej sali dzieci wraz z wychowawczyniami Panią Kamilą i Anią  przygotowały  program artystyczny. Dzieci  w formie wierszy złożyły Seniorom życzenia, zaprezentowały kilka piosenek z wykorzystaniem instrumentów muzycznych.
Następnie nasi wychowankowie obdarowali swoich gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie z niewielką pomocą nauczycielek:). Były to piękne tulipany wykonane techniką origami.  Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Po części artystycznej zaproszono babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

17 stycznia troje uczniów z naszej grupy (Zosia, Kuba M., Karolinka) brało udział w konkursie kolęd i pastorałek organizowanym przez klasę 0A. Karolinka z naszej grupy zajęła drugie miejsce:). Wszyscy uczestnicy dostali puzzle, a osoby wyróżnione dyplom oraz grę.
16 stycznia uczestniczyliśmy w spektaklu kukiełkowym pt. Kłamstwa Kozy”, organizowanym przez Objazdowy Teatr Lalek  PINOKIO z Nowego Sącza. Dzieci miały okazje poznać historię kłamliwej kozy, która w rezultacie zrozumiała, że kłamiąc narozrabiała. Dzieci mogły także zapoznać się z kukiełkami występującymi w spektaklu oraz aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu.
Z wizytą w karetce

10 stycznia mama jednego z naszych kolegów, Pani Anna Tomczak pokazała nam miejsce swojej pracy. Mieliśmy niezwykłą przyjemność zobaczyć jedną z dwóch karetek noworodkowych w województwie. Mogliśmy sprawdzić jak ciepło jest w inkubatorze. Dowiedzieliśmy się także, że w takim inkubatorze są przewożone niemowlaki  oraz dzieci do 6 kilo. Każdy z nas miał także możliwość za pomocą pulsometru sprawdzić swoja saturację oraz tętno. Wszyscy jesteśmy zdrowi:). Bardzo dziękujemy Pani Annie Tomczak.

Zajęcia plastyczne „Bałwanek”
Warsztaty świąteczne
W dniu 12 grudnia 2016 odbyły się WARSZTATY ŚWIĄTECZNE w Uzarzewie. Dzieci dowiedziały się o zwyczajach bożonarodzeniowych i obejrzały wystawę ,,Zwierzęta w 4 porach roku”. Ponadto samodzielnie wykonały ozdobę choinkową. Radość ogromną sprawiły dzieciom prezenty podarowane przez samego ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA.
Andrzejki klasowe
Zgodnie z tradycją, dzieci z oddziału przedszkolnego bawiły się doskonale świętując Andrzejki.
Dobra muzyka, poczęstunek, konkurs tańca oraz wróżby sprawiły dzieciom wiele frajdy!!!
Świąteczne zapachy

Dziś na zajęciach opisywaliśmy z jakimi zapachami kojarzą nam się Święta Bożego Narodzenia; padały różne odpowiedzi: zapach barszczu, ryb, pierników, cynamonu, ciasta…
Na koniec zrobiliśmy ozdobę na stół wigilijny -przecudnie pachnące pomarańcza nakłuwane goździkami

Warsztaty świąteczne
Mikołajki

6 grudnia naszą sale odwiedził Mikołaj. Niestety nie udało nam się go spotkać, gdyż kiedy my szukaliśmy Mikołaja w pobliżu naszej szkoły On zapewne wszedł do naszej sali przez otwarte okna i zostawił cudowne prezenty. Dziękujemy Święty Mikołaju!

Zimowy Turniej Sportowy

9 grudnia nasza grupa uczestniczyła w Zimowym Turnieju Sportowym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 63 w Poznaniu. Dzieci uczestniczyły w różnorakich zabawach sportowych było dużo dobrej, zdrowej rywalizacji. Dobrym humorem i wspólna zabawą przywitaliśmy razem z innym i przedszkolakami nadchodzącą zimę.

Warsztaty

25 listopada nasza grupa uczestniczyła w warsztatach z wydawnictwa PAPILON na podstawie książki „Elmer- czym jest inność i jak rozmawiać o niej z dziećmi?”.  Podczas warsztatów dzieci miały do zrealizowania kilka zadań: kolorowanie Słonia Elmera, postaci człowieka i. in. Zadania te miały na celu ukazanie dzieciom, że każdy człowiek jest nie inny gorszy, ale wyjątkowy, oryginalny, niepowtarzalny.

Dzień Pluszowego Misia
Robienie Instrumentów muzycznych
Jestem Polakiem – Święto Niepodległości
Muzeum Rogala

14 października 2016 roku dzieci z oddziału przedszkolnego 0b były na wycieczce w muzeum Rogala, gdzie czekało na dzieci wiele ciekawych  atrakcji w postaci poznawania gwary poznańskiej, przygotowywania Rogali Świętomarcińskich.

Spotkanie ze Strażą Miejską
Zabawy doświadczalne „Kryształki soli”

W gorącej wodzie rozpuściliśmy sól, na rurkach zawiązaliśmy po kawałku sznurka. Rurki ze sznurkiem oparliśmy o ściany pojemników tak aby sznurki sięgały dna – były zanurzona w roztworze.

Po kilku dniach zauważyliśmy, że na ściankach pojemnika i na sznurkach zaczęły pojawiać się kryształki soli. Im dłużej obserwowaliśmy nasze sznurki, mogliśmy zauważyć coraz większe kryształki.

 Dzień Chłopca