7 kwietnia, 2021

Zdrowo jem, więc wiem 😊!

Najlepsza zdrowa przekąska

Czasami między posiłkami mamy ochotę na małe co nie co. Niestety często sięgamy po słodycze lub słone przekąski, które są bardzo kaloryczne, a nie zawierają witamin i składników mineralnych. Watro zastanowić się jakie przekąski będą lepsze i
 dostarczą składników, których potrzebuje uczeń.

Samorząd Uczniowski SP 59 proponuje wszystkim uczniom klas 4-8 udział w konkursie, w którym będą mogli wykazać się inicjatywą w przygotowywaniu dobrej przekąski.

Organizator: Samorząd Uczniowski SP 59

Koordynator: Agnieszka Piszczek

Cele konkursu:

• utrwalanie zdrowych nawyków żywieniowych;
  • poszerzane wiedzy na temat wartości odżywczych wybranych produktów;
  • motywowanie do wspólnej zabawy przy przygotowywaniu posiłku;
  • zaangażowanie rodziców i dzieci w przygotowywanie zdrowych posiłków.
  • umożliwienie dzieciom prezentacji swoich umiejętności i talentów kulinarnych;.

Regulamin konkursu:

1. Organizatorem konkursu jest Samorząd Uczniowski SP 59 w Poznaniu
  2. Konkurs adresowany jest do uczniów klas 4-8 oraz wszystkich członków ich rodziny.
  3. Na konkurs należy przygotować relację filmową z przygotowania zdrowej przekąski oraz dołączyć do niej treść przepisu według, którego została przygotowana. Przy ocenianiu będzie brany pod uwagę przede wszystkim przepis i uwzględnione w nim składniki, które powinny być bogate w składniki odżywcze. Zdrowa przekąska też może być słodka, tylko należy pamiętać o wykorzystaniu zdrowych zamienników cukru.
  4. Zadanie może być wykonane przy zaangażowaniu wszystkich członków rodziny.
  5. Czas trwania konkursu: od 07.04 do 23.04.2020 r.
  6. Filmy należy przesłać do 23.04.2020r- classroom- kod do zajęć s3xldsi
  7. Komisja powołana przez organizatora przyzna nagrody za I, II, III oraz dyplomy za udział w konkursie , a także dodatkową ocenę z przyrody lub biologii za aktywny udział w promowaniu zdrowego trybu życia
  8. Komisja oceniać będzie przede wszystkim:
  • składniki użyte w przepisie;
  • dokumentowanie każdego kroku podczas przygotowania potrawy w postaci filmu;
  • walory estetyczne przygotowanej przekąski.
  1. Organizator zastrzega sobie prawo do opublikowania nadesłanych prac na stronie Szkolnego Facebooka
  2. Zgłoszenie pracy konkursowej oznacza akceptację przez uczestnika konkursu warunków regulaminu oraz wyrażenie zgody na opublikowanie danych osobowych (imię, nazwisko oraz klasa ) na szkolnym FACEBOOKU.
  3. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej szkoły­, na Facebooku oraz za pośrednictwem dziennika Limbus do 30.04.2020 roku.

Zapraszamy do udziału w konkursie 😊!