27 listopada, 2014

Komiksowy zawrót głowy

W październiku odbyła się druga edycja konkursu „Komiksowy zawrót głowy”. I miejsce zajęła Kinga Binder (5b), II miejsce Ola Cykowiak (5a), III miejsce zajęły Natalia Skorlińska (5a) i Magdalena Grzelak (6a). Jedna z prac otrzymała wyróżnienie a jest autorstwa Natalii Włodarczak. Gratuluję pomysłów i wspaniałych prac.

Katarzyna Jacolik-Gmurczyk

Pasowanie na czytelnika – 2014/2015

Na początku listopada w Szkole Podstawowej nr 59 w Poznaniu odbyło się „Pasowanie na czytelnika”. Wzięły w nim udział trzy klasy pierwsze – klasa Ia, Ib i Ic. Uczniowie brali udział w konkursach i odgadywali zagadki związane z książkami i biblioteką. Opowiadali również jak należy zachowywać się w bibliotece, jak obchodzić się z książkami. Następnie wszyscy uczniowie złożyli uroczystą przysięgę. Każda klasa otrzymała pamiątkowe „Zasady dobrego czytelnika”. Miejmy nadzieję, że wśród tych uczniów nie zabraknie takich, dla których książka będzie przyjacielem na całe życie.