12 października, 2017
Zielona lekcja przyrody w Ośrodku Muzealno-Dydaktycznym „Jeziory” przy Wielkopolskim Parku Narodowym

W dniach 2 i 3 października 2017r. uczniowie z klas czwartych i 3a pod opieką wychowawców i pani  H. Wencławek  wyruszyli na lekcje przyrody w terenie. Celem młodych przyrodników było zapoznanie się z fauną i florą Wielkopolskiego Parku Narodowego.

Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w niecodziennej lekcji przyrody wypełniając karty pracy, które zawierały kilka zadań dotyczących ekspozycji Muzeum Przyrodniczego.

Uczniowie odwiedzili trzy spośród czterech sal ekspozycyjnych muzeum, zapoznając się m.in. z podstawowymi informacjami o Wielkopolskim Parku Narodowym, pomnikach przyrody, ekosystemach, zbiorowiskach leśnych WPN, geologii i geomorfologii. Wszystkie tematy zilustrowano przy pomocy fotografii i plastycznych modeli. W drugiej sali, w dużych akwariach, mieli możliwość zapoznania się z rybami jezior parku oraz dioramą zwierząt -mieszkańców lasu. W Sali trzeciej poświęconej w całości ptakom, w gablotach przedstawiono bogatą kolekcję ptaków związanych z terenami Wielkopolskiego Parku Narodowego w ujęciu systematycznym. Po praktycznej lekcji przyrody  dzieci obejrzały film przyrodniczy o mieszkańcach parku narodowego w różnych porach roku.

Uwrażliwieni na piękno i bogactwo przyrody  uczniowie  udali się jeszcze na spacer ścieżką dydaktyczną nad jeziorem Góreckim, gdzie zakończyli zieloną lekcję po Wielkopolskim Parku Narodowym.


wstecz