12 października, 2022

 

W pierwszym tygodniu października uczniowie klasy 8b i 8c pojechali na wycieczkę do malowniczych Gór Stołowych. Jeszcze przed dotarciem do pensjonatu odwiedzili Twierdzę Srebrną Górę, czyli największą twierdzę w Europie. Kolejnym przystankiem była kopalnia w Nowej Rudzie. Uczniowie mogli zobaczyć dawne miejsce pracy górników, dowiedzieć się czym jest żelazko i pyrlik, a także dlaczego miodziarze byli nietykalni. Gra wieczorna była okazją do zaznajomienia się z okolicą Lewina Kłodzkiego i wspólnej integracji.
Drugi dzień wycieczki przebiegł pod znakiem pieszych wędrówek z przewodnikiem. Klasy poznały historię Błędnych Skał i Szczelińca Wielkiego, a ciekawe opowieści przeplatały się z pięknymi widokami skał, gór i jesiennych lasów. Ostatnim przystankiem wędrówki był Park Zdrojowy Kudawa – Zdrój, gdzie każdy mógł spróbować leczniczej wody mineralnej i nieco odetchnąć przy tężniach.
Dzień powrotu rozpoczął się spacerem do wieży widokowej na Orlicy. Wycieczkę zwieńczyła wizyta w kopalni złota w Złotym Stoku.
Wyjazd okazał się być świetną okazją do zintegrowania się. Na pewno pozostawi po sobie wiele dobrych wspomnień.

link do galerii


wstecz