12 stycznia, 2017
Uczymy się ratować.

W dniu 9 i 10 stycznia klasa trzecia b uczyła się udzielania pierwszej pomocy. W pierwszym dniu, dzięki podręcznikom ufundowanym przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, uczniowie poznali podstawy teoretyczne. W drugim dniu z klasą spotkała się pani Anna Tomczak – ratownik medyczny. Dzięki pani Ani uczniowie mieli okazję zobaczyć i siedzieć w karetce pogotowia, oraz zapoznać się ze sprzętem do ratowania noworodków. Każdemu uczniowi została przebadana czynność serca i jego saturacja, czyli procentowe nasycenie tlenem.

W klasie, pod okiem Pani Ratownik, dzieci uczyły się praktycznego udzielania pierwszej pomocy, m.in. układania w pozycji bocznej, oddechów ratowniczych i uciskania klatki piersiowej. Na zakończenie  każdy uczeń musiał indywidualnie zaprezentować swoje nowe umiejętności.

Aneta Ostrowska


wstecz