14 listopada, 2023

Uroczystość Wszystkich Świętych, to dzień w którym wspominamy wszystkich świętych i błogosławionych, dlatego w dniach od 30 października do 8 listopada uczniowie klas IV – VIII mogli wziąć udział w grze tematycznej „Rozpoznaj Świętego”. Każdy z uczestników, miał za zadanie uzupełnić kartę ze świętymi, posługując się informacjami umieszczonymi na specjalnie przygotowanych planszach umieszczonych na holu szkoły. Celem gry było nie tyle, odgadnięcie jak największej ilości świętych, co raczej zapoznanie się z życiorysem osób, które swoim życiem pokazały, że w każdym wieku i w każdym czasie można zostać świętym, bo jak pisał ks. Jan Twardowski w wierszu

 Trochę plotek o świętych:

Święci to także ludzie a nie żadne gąsienice dziwaczki (…)

nie rodzą się ani za późno ani za wcześnie
święci bo nie udają świętych (…)

wierzą w miłość większą od przykazań,
w to że są cierpienia ale nie ma nieszczęść (…)

są tak bardzo obecni że ich nie widać,
nie lękają się nowych czasów które przewracają wszystko do góry nogami (…)

niekiedy nie potrafią się modlić ale modlą się zawsze  (…)

nie noszą zegarków po to żeby wiedzieć ile się spóźnić,
mają sympatyczne wady i niesympatyczne zalety,
boją się grzechu jak fotela z fałszywą sprężyną (…)

nie mają i dlatego rozdają,
tak słabi że przenoszą góry
potrafią żyć i nie dziwić się odchodzącym,
potrafią umierać i nie odchodzić …”                  


wstecz