5 czerwca, 2023

 

Za nami festyn z okazji Dnia Dziecka „W bajkowym świecie”. Wśród atrakcji znalazły się dmuchańce, gry i zabawy sportowe oraz plastyczne, malowanie twarzy, warkoczyki. Uczniowie mogli próbować swoich sił w biegach parami lub w wyścigach samochodów zdalnie sterowanych. Najmłodsi z chęcią łowili kaczuszki, robili bańki mydlane czy poszukiwali dinozaurów na szkolnych wykopaliskach.

Rodzice wygrali z uczniami mecz siatkówki, chociaż walka była wyrównana. Koło Gospodyń Miejskich zorganizowało warsztaty makramy oraz tworzenia świeczek. Najsmaczniejszym ciastem okazał się wypiek mamy z klasy 3b – pani Agnieszki Krysztofowicz. Festyn uświetnił występ teatru AszTeatr z przedstawieniem „Żuk – królewski robaczek”, który został nagrodzony gromkimi brawami. Po przedstawieniu można było zajrzeć do teatralnej garderoby, aby na chwilę zamienić się w księcia lub inną bajkową postać. Każdy mógł znaleźć coś smacznego dla siebie na fantastycznych bajkowych stoiskach przygotowanych przez uczniów i ich rodziców. Przez cały festyn można było przyjść do przychodni czytelniczej i zbadać swój poziom czytelnictwa. Pani Renata, po postawieniu czytelniczej diagnozy, wypisywała recepty na konkretne dzieła literackie.

Zabawie towarzyszyła słoneczna pogoda oraz uśmiechy i radość obecnych. Wspaniale było spędzić razem ten dzień!

 

Zapraszamy do naszej bajki za rok!

 


wstecz