21 marca, 2022

Dzień Świętego Patryka w naszej szkole obchodziliśmy 17 i 18 marca. Z tej okazji zarówno w młodszych, jak i w starszych klasach były przeprowadzone lekcje przybliżające uczniom postać świętego Patryka – patrona Irlandii oraz symbole tego dnia. Dodatkowo dzieci z oddziału przedszkolnego i klas pierwszych uczyły się tańca legendarnego skrzata o imieniu Leprechaun i poznały legendę o garnku złota ukrytym na końcu tęczy. Młodsi uczniowie wykonywali też różne prace plastyczne związane z symbolami Dnia Świętego Patryka. W klasie 4b i 5b połączyliśmy to święto z wcześniejszymi lekcjami o zdrowych nawykach żywieniowych. Uczniowie przynieśli kanapki z zielonymi warzywami i owoce. Piliśmy też zielone koktajle i inne zdrowe napoje. Natomiast w klasie 5b i 6a uczniowie grali w escape room, który sprawdzał ich znajomość słownictwa i wiedzę na temat Dnia Świętego Patryka.

więcej zdjęć…


wstecz