15 maja, 2023

 

W dniach 24-28.04.2023 odbyły się w naszej szkole Dni Kultury Brytyjskiej. Każda z klas mogła wykazać się swoją wiedzą na temat kultury krajów anglojęzycznych oraz zabłysnąć znajomością ciekawostek, mniej lub bardziej znanych faktów historycznych, atrakcji turystycznych, słynnych osobowości ze świata literatury czy sportu. Sprawdzeniem tej wiedzy był quiz Kahoot, w którym poszczególne klasy rywalizowały ze sobą. Także fani QR kodów i krzyżówek znaleźli coś dla siebie. Mogli bowiem rozwiązać kilka zagadek, aby dowiedzieć się cóż to za niepowtarzalny przysmak (choć wśród nas budzący wiele kontrowersji) uwielbiają Szkoci. Z kolei miłośnicy farb, kredek, ołówka czy też innych przyborów plastycznych mieli szansę wykazać się swoją kreatywnością przy tworzeniu ilustracji do wybranego idiomu angielskiego.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w naszych konkursach!

 


wstecz