7 grudnia, 2021

 

Mikołaj nie mógł nas odwiedzić osobiście i zorganizował nam naukowe warsztaty z panem Kamilem Gruntmejerem, paleontologiem z zakładu Peleontologii Uniwersytetu Opolskiego, członkiem Europejskiego Centrum Paleontologii. Pan Kamil bardzo ciekawie opowiadał nam o życiu dinozaurów. Dowiedzieliśmy się, że dinozaury nigdy nie latały i nie żyły w wodzie, prawdziwe raptory pokryte były piórami, a ptaki to współczesne dinozaury. Oglądaliśmy różne skamieniałości z odciśniętymi śladami dinozaurów, prawdziwy ząb spinozaura, skamieniałe odchody tyranozaura, replikę jego zęba i replikę kła terizinozaura.

 

Mikołaj przekazał panu Kamilowi upominki dla nas – jaja, z których mają się wykluć dinozaury. Za kilka dni okaże się jakie gatunki dinozaurów się z nich wykluły. Zajęcia były bardzo nam się podobały, a pan Kamil był pod wrażeniem wiedzy, którą się wykazaliśmy na temat gatunków dinozaurów i ich życia.

 


wstecz