18 października, 2023

 

12.10.2023 klasy 6a i 7b wybrały się na wycieczkę do stolicy Niemiec. Zwiedzanie Berlina rozpoczęło się od trzech symboli tego miasta: Reichstagu, Bramy Brandenburskiej oraz fragmentów Muru Berlińskiego. Następnie spacerkiem klasy udały się do Pomnika Pomordowanych Żydów – monumentu upamiętniającego Holocaust. Miały też okazję zobaczyć Wyspę Muzeów wpisaną na listę UNESCO, miejsce z największą liczbą muzeów na km2 oraz Wieżę Telewizyjną na Alexanderplatz, Kościół św. Mikołaja i Czerwony Ratusz. Na koniec uczestnicy wycieczki zwiedzili Muzeum Techniki- interaktywne muzeum prezentujące przełomowe wynalazki, poprzez zabawę wyjaśniające skomplikowane zjawiska fizyczne. Wizyta w Berlinie była dobrą okazją do poćwiczenia j. niemieckiego, którego klasa 7 zaczęła uczyć się w tym roku.

 

 

 


wstecz