12 kwietnia, 2016

Maluchem przez Afrykę – Arkady Fiedler w naszej szkole

11 kwietnia gościliśmy w naszej szkole Arkadego Pawła Fiedlera – wnuka słynnego polskiego podróżnika i pisarza. Opowiedział on o swojej wyprawie bezdrożami Afryki, na którą wybrał się fiatem 126p i przejechał Czarny Kontynent z północy na południe.
W ciągu 3,5 miesiąca wyprawy pokonał maluchem ponad 16 tysięcy kilometrów i odwiedził 11 krajów. Podróżnik musiał zmagać się m.in. z upałem przekraczającym 40 stopni Celsjusza oraz przejechać 850 km szutrową, mało uczęszczaną drogą wzdłuż jeziora Tanganika, ale za to mógł podziwiać niezwykłą afrykańską przyrodę i przepiękne widoki. Podczas spotkania z uczniami podróżnik opowiadał o wspaniałych ludziach, których spotkał na swojej drodze. Pomagali mu oni niejednokrotnie wyciągać malucha z błotnistych kałuż. Mimo takich kłopotów auto spisywało się doskonale. Przez całą podróż samochód robił na ludziach spotkanych po drodze ogromne wrażenie i wywoływał sensację, a przy tym ułatwiał nawiązywanie kontaktów.
Uczniowie z bardzo dużym zainteresowaniem słuchali gościa i oglądali jego ciekawą prezentację. Obiecali też śledzić losy kolejnej wyprawy Arkadego Fiedlera- tym razem do Azji. Gromkimi brawami podziękowali podróżnikowi za spotkanie.


wstecz