W dniach 13-14.06.2018 r. odbyły się zawody zorganizowane w SP 59 w ramach ,,IGRZYSK LA w SP 59″ dla klas ,,0″, ,,1-3″, oraz,,4-7″.
W klasach ,,0″ gościliśmy przedszkole Kasztanowe. Zawody zostały podzielone na 2 dni, osobno dla klas ,,0″ i ,,1-3″ oraz osobno ,,4-7″.W zmaganiach wzięły udział:
3 klasy ,,0″
6 klas ,,1-3″
8 klas ,,4-7″W klasach 0 i 1-3 nie prowadzono klasyfikacji końcowej. W nagrodę, wszyscy uczestnicy za wzięcie udziału w Igrzyskach dostali paczki ze słodkim poczęstunkiem. Klasy 4-7 (osobno dziewczęta i chłopcy) rywalizowały o indywidualne medale w konkurencjach lekkoatletycznych: bieg na 60 m., skok w dal, rzut piłeczką palantową. Dodatkowo drużynowo w biegu sztafetowym 6×200 m. Zawodnicy, którym nie udało się zdobyć medali, dostali nagrodę pocieszenia w postaci słodkiego poczęstunku.Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Przez dwa tygodnie ferii w SP 59, średnio 20 dzieci brało udział w zajęciach sportowych na sali gimnastycznej i holu szkolnym.
Największą atrakcją dla najmłodszych był mini plac zabaw z trampoliną, liną,dużymi piłkami i konstrukcjami gimnastycznymi.
Starsi realizowali się w grach zespołowych oraz podnosili swoje umiejętności gry w tenisa stołowego.
Większość z dzieci spędzła pięć godzin na sali gimnastycznej, niektórzy korzystali również z atrakcyjnych alternatywnych zajęć w szkole.

Nauczyciele Wychowania Fizycznego

Zajęcia sportowe 2017-18