21 lutego obchodzimy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji, chętni uczniowie oraz nauczyciele, mogli sprawdzić swoje umiejętności językowe, rozwiązując prosty test, polegający na znalezieniu i poprawieniu błędów w zdaniach. Na każdej przerwie, w bibliotece, nie brakowało osób, które postanowiły zmierzyć się z ortografią języka polskiego. Uczniowie klasy 2a, wraz z wychowawczynią także wzięli udział w teście. Odważni czytelnicy, próbowali ćwiczyć język, czytając trudne zdania, wymagające dobrej dykcji. Spośród uczniów, tylko dwie osoby bezbłędnie rozwiązały test. Gratulujemy!

Z okazji walentynek, biblioteka szkolna przygotowała niespodziankę dla swoich czytelników. 14 lutego można było umówić się na „Randkę w ciemno z książką”. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem zarówno u starszych, jak i młodszych czytelników. Każdy uczestnik tego wydarzenia z niecierpliwością i ciekawością sprawdzał, z jaką książką spędzi walentynki. W tym dniu został pobity rekord wypożyczeń. Warto było poświęcić kilkanaście godzin na przygotowania do akcji.
Na następną „Randkę w ciemno z książką” zapraszamy za rok!

Biblioteka szkolna życzy czytelnikom: WESOŁYCH ŚWIĄT i zaprasza do wypożyczenia książek na czas przerwy świątecznej.

Dnia 05.12.2019 r. odbyło się pasowanie uczniów klasy 1 b na czytelnika biblioteki szkolnej. Uczniowie zostali zapoznani przez Panią Renatę Schab
z zasadami korzystania z książek, a także wypożyczania i oddawania ich do biblioteki. Dzieci odegrały również scenkę do wiersza Juliana Tuwima
pt. „Rzepka”, co wywołało wśród uczniów dużo emocji. Najwięcej jednak radości dzieci okazały po udaniu się do biblioteki szkolnej, w której uczniowie zostali pasowani przez Panią Renatę na czytelnika biblioteki i złożyli uroczystą przysięgę. Następnie każdemu uczniowi została wydana karta biblioteczna, która umożliwiła dzieciom wypożyczenie swojej pierwszej książki.

Dzisiaj nasza szkolna biblioteka zyskała nowych czytelników, uczniów klas 1. Przed przyjęciem do grona czytelników musieli wykazać się znajomością bajek, klasa przygotowała inscenizację „Rzepki”. Poznali regulamin biblioteki, w praktyce dowiedzieli się jak wypożyczyć książkę. Każdy złożył ślubowanie i został pasowany na „Czytelnika” ŻYCZYMY WSZYSTKIM NOWYM CZYTELNIKOM SAMYCH FANTASTYCZNYCH PRZYGÓD ZE SWOIMI ULUBIONYMI BOHATERAMI.

Gra miejska „Literacki Poznań”

W środę, 20 listopada, dwie uczennice z naszej szkoły, wzięły udział w grze miejskiej „Literacki Poznań”. Na zawodników czekały liczne zadania, m. in.: wykazanie się wiedzą na temat postaci związanych z literaturą, dotarcie do wyznaczonego punktu przy pomocy mapki, stworzenie lepieja – krótkiego, groteskowego wierszyka, zdobycie wpisów od trzech sympatycznych osób, rozwiązanie krzyżówki, itp. Dzięki uczestnictwu w grze, można było poszerzyć swoją wiedzę na temat literatów, których ślady możemy znaleźć w naszym mieście, odwiedzić nieznane nam dotąd miejsca, poćwiczyć orientację w terenie i przy tym dobrze się bawić.
Naszą nagrodą jest dyplom za udział w grze, drobne upominki, materiały, które służyły nam pomocą przy wykonywaniu zadań, ale przede wszystkim wiele pozytywnych wrażeń z tego dnia.