Rok szkolny 2020/2021

„Czytelnicze pytanie czy wyzwanie?”

Od października do maja w bibliotece odbywał się konkurs czytelniczy online „Czytelnicze pytanie czy wyzwanie?”. Przez 8 miesięcy uczestnicy konkursu gromadzili punkty. Za prawidłowe odpowiedzi na 3 pytania można było zdobyć 3 punkty. Jeśli ktoś podjął się wyzwania – mógł zdobyć 5 punktów. Zadania konkursowe były bardzo urozmaicone. Poprzez poszukiwanie odpowiedzi na pytania uczniowie zdobyli nową wiedzę na tematy związane z literaturą, wydarzeniami kulturalnymi i biblioteką. Realizacja wyzwań natomiast, wymogła na nich, m.in.: stanie się projektantem wnętrz, twórcą reklam, pisarzem, itp. Niektórzy podeszli ambitnie do sprawy i realizowali większość zadań.

Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, zdobywcy trzech pierwszych miejsc – nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy piękne zakładki do książek.

A oto wyniki konkursu:

I miejsce Hubert Kaszubowski 5a

II miejsce (ex aequo) Franciszek Pleskacz 5a oraz Nikola Chęś 8a

III miejsce Sylwia Waszkis 8a

Gratulacje dla zwycięzców i podziękowania dla wszystkich uczestników za udział w konkursie.

Już teraz zapraszam do udziału w różnych wydarzeniach czytelniczych w przyszłym roku szkolnym.

23 kwietnia, wspólnie z dziećmi z oddziału przedszkolnego, biblioteka obchodziła Dzień Książki i Praw Autorskich. Dzieci wysłuchały zabawnego opowiadania U. Stark  „Jak tata się z nami bawił”, a potem rozmawialiśmy na temat autorów książek, ilustratorów i ich praw autorskich. Z okazji tego święta, dzieci przygotowały także zakładki do książek.

Z okazji walentynek, najmłodsi czytelnicy biblioteki szkolnej, zostali zaproszeni do udziału w akcji „Randka w ciemno z książką”. Nasi uczniowie bardzo lubią umawiać się na takie randki.

Mamy książki dla małych i dużych, młodszych i starszych, miłośników serii i tych, którzy dopiero uczą się czytać. Koniecznie zajrzyjcie do biblioteki, żeby wypożyczyć coś z naszych nowości! Możecie je najpierw obejrzeć na e-biblio, zarezerwować i odebrać z biblioteki lub portierni.
Zapraszam!

Pasowanie

W miniony piątek biblioteka przyjęła do swojego grona nowych czytelników – pierwszoklasistów. Na pamiątkę tego wydarzenia, każdy uczeń otrzymał Wyprawkę czytelniczą, która jest prezentem od Instytutu Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.

Nowości w bibliotece

Już są! Nowe, pachnące świeżością czekają na Was w bibliotece… nowe książki! Koniecznie zajrzyjcie do „Nowości w katalogu biblioteki” w e-biblio, wybierzcie tytuł, który Wam się podoba, zarezerwujcie go i odbierzcie w bibliotece tego samego albo następnego dnia. Możecie też zajrzeć pomiędzy półki osobiście.
Książki czekają na Was od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-14.00.
Zapraszam!

Nowości wydawnicze!

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o tolerancji lub potrzebny ci poradnik, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach, a może chcesz poznać historie ludzi, którzy dzięki swoim pomysłom i odwadze zmienili świat albo zwyczajnie – chcesz przeczytać świetną książkę, koniecznie wypożycz którąś z naszych nowości! Możesz zarezerwować wybraną książkę przez Internet, na e-biblio.
Naprawdę warto!

„PRZERWA NA CZYTANIE”

27 października 133 osoby z naszej szkoły wzięły udział w I międzynarodowej edycji V ogólnopolskiej akcji „PRZERWA NA CZYTANIE –BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”! Młodsi uczniowie, wraz z wychowawczyniami, czytali wybrane przez siebie  książki z biblioteki, w salach lekcyjnych. Starsi uczniowie zrobili sobie przerwę na czytanie pomiędzy lekcjami online w swoich domach. Do akcji włączyli się także nauczyciele.

Jak widać, w naszej szkole jest sporo czytelników, którzy potrafią zjednoczyć się nawet w sytuacjach niecodziennych.

Poniżej możecie zobaczyć fotorelację z tego wydarzenia.

link do zdjęć